IBM'in kognitif platformu olan IBM Machine Learning firmanın Private Cloud ortamına taşındı

IBM'in 'Private Cloud isimli ortamı ile ilk kognitif platform, IBM Machine Learning harmanlandı.

IBM, temel makine öğrenimi teknolojisini IBM Watson sınırlarının dışına çıkarıyor ve başlangıç olarak dünyada kurumsal verilerin pek çoğunun yer aldığı ve her gün milyarlarca işlemin yapıldığı; bankalar, perakendeciler, sigortacılar, ulaşım firmaları ve devletler gibi küresel yapıların operasyon merkezi olan z Systems Mainframe teknolojisinde kullanılabilir hale getiriyor.

IBM Research’ün sunduğu Veri Bilimciler için Kognitif Otomasyon, verileri mevcut algoritmalara göre puanlayarak ve gereksinimleri için en uygun karşılığı sağlayarak veri bilimcilere veriler için doğru algoritmanın seçilmesinde yardımcı oluyor. Bu hizmet aynı zamanda algoritmanın niçin gerekli olduğu ve ne hızla sonuç üretmesi gerektiği gibi çeşitli durumları da dikkate alıyor.

 

Müşteriler ise IBM Machine Learning for z/OS çözümünün sağladığı değeri görmeye başlıyorlar. Bir DST şirketi olan Argus Health, ödeme yapanların ve tedarikçilerin artan karmaşıklığı daha iyi yönetmesine ve sonuçları optimize etmesine yardımcı olmak için bu teknolojiyi değerlendiriyor.

 

IBM Machine Learning for z/OS çözümünü uygulayarak senaryoları test eden Argus, diğer yandan eczane maliyetlerini daha iyi yönetmelerine yardımcı olabilecek uygulamaların oluşturulması, eğitilmesi ve devreye alınması sürecini keşfediyor. Argus bu teknolojiyi kullanarak doktor muayenehanesindeki ve eczanedeki tedavi noktası da dahil olmak üzere çeşitli senaryolardaki üyelerle gelişmiş analitik öngörülerinden yararlanan benzersiz çözümler yaratmaya devam etmeyi hedefliyor.

IBM Makine Öğrenimi teknolojisi ilk olarak z/OS sisteminde, daha sonra IBM POWER Systems da dahil olmak üzere diğer platformlarda kullanılabilecek. Müşteriler bu teknolojiyi POWER Systems'da devreye alarak eksiksiz veri yönetiminin yanında daha yüksek verimlilik, performans ve uygun maliyetlerle makine öğrenimi teknolojisinin avantajlarından yararlanabilecek.

kaynak

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER