Ana sayfa Donanım IBM”in ilk “ThinkPad” tasarımı modern donanımla bütünleşiyor

IBM”in ilk “ThinkPad” tasarımı modern donanımla bütünleşiyor

0

IBM”in ilk ThinkPad cihazı tam olarak 25 yıl önce bugün piyasaya çıkmıştı. Parlak kırmızı renk “TrackPoint” topu ve klasik tasarımı ile cihaz, bugün bile modern bir form yansıtıyor. ThinkPad”i IBM”den satın alan Lenovo, bilgisayarın 25. Yıldönümünü ThinkPad”in özel yıldönümü versiyonu ile kutluyor. Her ThinkPad eskiyi anımsatsa da, ThinkPad”in bu retro versiyonu mevcut “ThinkPad T470” modeli üzerine tasarlanmış.

Richard Sapper”in tasarladığı, Japonya”da üretilen orijinal ThinkPad”in yapımında, geleneksel Japon yemek paketinden (bento box) esinlenilmiş. Lenovo bu klasik unsurların bir bölümünü alarak, modern donanım ile kaynaştırmış. Genel tasarım, retro klasik ThinkPad”e oldukça benziyor. Cihaz, klasik lastik kaplaması, TrackPoint”i ve “ThinkVantage” adı verilen mavi renk “Enter” tuşunun bulunduğu ThinkPad klavyesi, rengarenk ThinkPad logosu ve çok sayıda LED gösterge ışıklarıyla muhteşem bir görüntü yansıtıyor.

Fakat içeride ise oldukça modern bir ortam söz konusu. Intel”in 7. Nesil Core i7 işlemcisini kullanan Lenovo, 16GB RAM, 512 GB SSD sürücü, NVidia GeForce 940MX grafik kartı ile cihazın performansını zirveye taşıyor. Aynı zamanda 2017 yılında dizüstü bir bilgisayardan bekleyeceğiniz tüm modern portlar da mevcut: USB-C port (Thunderbolt 3), 3 adet standart USB girişi, SD kart okuyucusu, HDMI girişi ve eternet girişi. üstelik Windows 10″a, “Windows Hello” ile bağlanmanızı sağlayan bir de parmak izi okuyucusu var.

Tüm bunlar ucuza olmuyor tabii. Fiyatlandırma 1.899$”dan başlıyor. Bununla birlikte, Lenovo”nun online mağazasında bugüne özel indirim de uygulanıyor. Lenovo sadece kısıtlı sayıda retro ThinkPad üretimi yapıyor. Umarız bu sefer TinkPad bağımlısı tutkunlar için yeterli sayıda üretim yapılır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here