Ana sayfa Donanım Intel Core i9 MacBook Pro Sıcaklıkla Baş Edemiyor!

Intel Core i9 MacBook Pro Sıcaklıkla Baş Edemiyor!

Apple’ın süper güçlü yeni laptopu sıcak anlarda fazla heyecanlanıyor

1

İlk olarak YouTuber Dave Lee tarafından yapılan testlerde problemleri ortaya çıkan MacBook Pro, daha fazla kullanıcıya sıkıntı olmaya devam ediyor. Donanımsal olarak bir canavar olan ve bu sözünü tutan cihaz, uzun süreli işlem yüklerinde aşırı ısınarak bu performansı saklıyor.

Videosunda Adobe Premiere Pro ile bir test yapan Dave Lee, Core i9 işlemcili MacBook Pro’nun 2017 model Core i7 modele kıyasla daha yavaş çalıştığını gösterdi.

2018 model macbook pro
2018 model 15 inç Apple MacBook Pro içi. Yeni modelde pil kapasitesi artsa da yüksek güç isteyen parçalar yüzünden pil ömrü değişmedi.

Apple Insider tarafından bunu takip eden testte Core i7 ve i9 işlemcili yeni nesil MacBook Pro’lar teste tabi tutuluyor. Bu testlerin sonuçlarına göre her iki cihaz da sürekli yüklerin altında ciddi anlamda performans kaybı yaşıyor. Bu testlerde i9’lu model 4,17 GHz’den 2,33-2,9 GHz civarına bir düşüş gösterirken i7’li model 3,8 GHz’den 2,3-2,6 GHz civarına düşüyor.

Sosyal medya platformu Reddit üzerinden bazı kullanıcılar da aynı şekilde MacBook Pro modellerinde hızlarının kısıtlandığını belirtiyor.

Eğer tüm bu testler doğruysa zamanla daha fazla profesyonel kullanıcı durumdan şikayet edecektir. Bu durumun suçu bazı fanboylar tarafından her ne kadar Intel’e atılmaya çalışılsa da sadece soğutma sistemine bağlanmalıdır. Şuan için bazı üst seviye oyun bilgisayarlarının kalın gövdelerinde bile tam olarak soğutulamayan bu işlemciler, eski nesille aynı termal tasarıma sahip MacBook Pro gövdesinde doğal olarak düşük performans sunacaktır.

Yeni bir üst MacBook Pro almayı planlıyorsanız bu durumu göz önüne alarak tercih yapmanızda fayda var. Eğer alt seviye bir MacBook Pro alacaksanız korkmanıza gerek yok çünkü Apple bu modelleri 8. nesil işlemcilerle güncellemeye bile gerek duymadı.

Apple her şeyi mi köü yapar? Hayır. Bu nesilde en azından daha önce kendi bozdukları klavyeleri düzelttiler. İlgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here