Ana sayfa İnternet i”m Watch

i”m Watch

0

İlk gerçek akıllı saat i”m Watch kolumuzda
 

İlk gerçek akıllı saat olarak deneyimleme fırsatı bulduğumuz i”m Watch, bu yazın başında Türkiye”de satışa sunuldu. Şimdi kısaca sizlere i”m Watch ile neler yapabiliyoruz bunlardan bahsedelim. i’m Watch ile Bluetooth yoluyla akıllı telefonunuza bağlanıp; arama, SMS, email, Facebook, Twitter, Instagram, müzik gibi ihtiyacınız olan her türlü uygulamayı her an bileğimizde taşıyabiliyoruz.
 

 
i”m Watch ile cep telefonunuz cebinizdeyken arayan kişinin ismini ve numasını sadece saatinize bakarak görebiliyorsunuz ve gelen aramalara saatiniz üzerinden cevap verebiliyorsunuz. Aynı şekilde arama yapmak içinde i”m Watch saatinizi kullanarak telefonunuzu cebinizden çıkarmadan istediğiniz kişinin numarasını arayabiliyorsunuz. Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal paylaşım sitelerinde arkadaşlarınız tarafından paylaşılan fotoğraf veya durumları i”m Watch üzerinden beğenebiliyorsunuz.

i”m Watch”ı ilk kez kullanmak için internet üzerinden basit 1-2 adımlık bir işlem yapmanız gerekiyor. Akıllı saatinizi internet üzerinde yer alan bir sisteme kaydedip daha sonrasında gerekli sosyal medya hesaplarınızın login bilgilerini yazarak tüm bildirimleri akıllı saatinizle yönlendirip aradaki bağlantıyı yapıyorsunuz.

 

i’m Watch, sağlığınızile de sizinle yakından ilgileniyor kalori sayımı yapabiliyor ayrıca entegre Bluetooth teknolojisiyle, kalp atış hızı monitörüne, pedometrelere ve diğer alıcılara bağlayarak tüm vücut hareketlerinizi akıllı saatinizin ekranında görebiliyorsunuz.
 

 
Cihazın teknik özelliklerine göz atacak olursak; Cihazda 128 MB, RAM (bellek) bir saat için oldukça yeterli, aynı şekilde 4GB”lık flash belleğini USB ara kablosuyla bilgisayarınıza bağlayıp şarj ederken bir yandan da şarkılarınızı veya fotoğraflarınızı depolayabilirsiniz. Cihazın 1.54″ inçlik renkli TFT ekranı ve 95gr”lık ağırlığı ile kolunuzda gerçekten ağır ve büyük bir saat olduğunusürekli hissetmek biraz rahatsız edici olabiliyor. Yer verilen IMX233 kod adlı işlemcisi ise zaman zaman ufak tepkimede sorunlar yaşasada i”m Watch yazılımı sürekli olarak dışarıdan gelen update”ler sayesinde kendini formda tutmayı başarıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here