Ana sayfa Ürün İnceleme HyperX Alloy Elite mekanik oyun klavyesi

HyperX Alloy Elite mekanik oyun klavyesi

Klavye, geniş bir tasarıma, otantik Cherry MX tuşlarına, özel medya kontrollerine ve yazılım gerektirmeyen bir arayüze sahip.

0

HyperX Alloy Elite oyun klavyesinin kırmızı arka plan aydınlatması biraz havalı,  yazılımın olmaması da programlanabilir tuşların olmaması anlamına geliyor. Yine de, bunlar ortalama oyuncunun ihtiyaç duyduğu her şeyi sunan ve hemen hemen hiç kullanmadığı şeyleri de sağlamayan bir klavye için nispeten küçük sorunlar.

Alloy Elite’in kare tuşları, klavyenin dikdörtgen şeklindeki gövdesinin çoğunu kaplıyor, sadece birkaç küçük boşluk bırakılmış. Fonksiyon tuşlarının üst kısmında bir çubuk, medya, parlaklık, ışık modelleri ve oyun modu (oyun sırasında Windows tuşlarını ve Alt-Tab’ı devre dışı bırakan) için özel tuşlara sahip. Ayrıca alt kısma takılıp çıkarılan bir bilek desteği var, bu oldukça rahat bir kullanım sağlıyor.

Alloy Elite hakkında gördüğümüz en önemli şey, boşa harcanan bir alan olmaması. Oyun düzeniniz tam boyutlu bir klavye için yere sahipse, Alloy Elite oraya rahatça sığacaktır ve eğer bilek desteğini çıkarmanız gerekiyorsa, bu da oldukça kolaydır.

Ses seviyesi düğmesi de dahil olmak üzere ayrı medya tuşlarının olması hoş bir durum. Duraklatma, oynatma, atlama ve ses düğmelerine sahip olmak, işleri çok kolaylaştırır.

Alloy Elite herhangi bir özel yazılım kullanmadığından, asıl özellikleri birkaç aydınlatma modeli, oyun modu ve ayrı medya anahtarlarıdır. Aydınlatma modelleri çok ilginç değil, kırmızı arka aydınlatma burada öne çıkan bir seçenek.

Yazılımla uğraşmamak kolaylık sağlıyor, çünkü klavyeyi taktığınız anda kullanmaya başlıyorsunuz. Diğer taraftan, makroları programlayamadığınız ya da tuşlarınızdan herhangi birini yeniden programlayamadığınız için, Alloy Elite, başka klavyeler gibi çok yönlü değil.

Akıllı bir düzen ve Cherry MX tuşlarıyla Alloy Elite, hem düşük hem de yüksek iddialı oyun senaryolarında muhteşem bir performans sergiliyor. Hem öfkeyle tuşlara vurma ve hem de rahat bir pozisyonda kullanılabilecek oyunlarda, her iki durumda da mükemmel sonuç veriyor.

Yoğun rekabetin olduğu oyunlarda Alloy Elite, tuş vuruşlarını doğru ve hızlı bir şekilde alıyor. Tuş takımı kullanımlarında da sorun yaşanmıyor.

Rakiplerinin bazıları kadar derinlemesine özelleştirilebilir olmasa da ve arka ışıklandırması herkesin zevkine uymayacak olsa da, temelleri oldukça sağlam bir klavye. Tuşlar, yerleşimleri ve performans hepsi birinci sınıf.

Fiyatı: 550 ₺

Artıları:

  • Otantik Cherry MX tuşları
  • Ayrı medya kontrol tuşları
  • Yazılım gerektirmeyen arayüz

Eksileri

  • Programlanabilir tuşu yok

Bu yazı, Newtech dergisinin Haziran sayısından alınmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here