Ana sayfa Haber Hyatt Oteller zinciri ödeme sistemlerinde malware keşfetti

Hyatt Oteller zinciri ödeme sistemlerinde malware keşfetti

0

Hyatt Oteller zinciri, ödeme sistemlerini geliştiriyorken çalıştıkları güvenlik firmaları bu çalışma sırasında PC sistemlerinde ve tüm ödeme sistemlerinde bir açık keşfedildi. Söz konusu bir malware yazılımı ve bu malware’lerin dünya çapında tehdit oluşturduğunu, ziyaretçilerin bu malware aracılığı ile kolayca kişisel hesaplarına veya kişisel bilgilerine 3. kişiler tarafından ulaşabileceklerini savundular. Hyatt otel zincirlerinin güvenlik yetkilileri ise konuyla ilgili siber güvenlik uzmanlarıyla çalıştıklarını ve şu an aktif etkili müşteri potansiyelini araştırdıklarını ancak kendi sistemlerinde bilg hırsızlığını oluşturabilecek bir açık bulunmadığını sözlerine eklediler. 

Hyatt’ın bu uyarısına karşılık olarak henüz bu konuda mağdur müşteri haberi gelmese de Hyatt‘ın uyarısına göre artık tüm ödeme sistemlerinin ve otel PC sistemlerinin değişmesinin zamanı geldiğini söylediler.

Konuyla ilgili Hyatt’ın İstanbul tarafıyla iletişime geçsek de henüz bununla ilgili net bir açıklama gelmedi. Kurumsaldan gelebilecek bir güvenlik duyurusuyla ilgili sizleri bilgilendireceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here