Ana sayfa Mobil Huzurlarınızda ve çok yakında avucunuzda: LG G Pad 8.3

Huzurlarınızda ve çok yakında avucunuzda: LG G Pad 8.3

0

LG sonunda büyük sürprizini gözler önüne serdi: LG G Pad 8.3

Medyada dolaşan spekülasyonlara aslında hiç ihtiyacı olmayan çok şık, güzel tasarımlı bir tablet

LG Pad 8.3’ü elinize ilk defa alıp şöyle bir baktığınızda, LG değil de başka bir markanın telefonu olduğunu düşünmeniz mazur görülebilir. Yine de bunu, LG’nin itibarına gölge düşürecek bir durum olarak düşünmek doğru değil. Belli ki, şirket telefon ve tablet pazarına olan bakış açısını değiştiriyor.

Son dönemlerde LG’nin akıllı telefon pazarında en çok talep gören telefonu G2’nin yanında G Pad 8.3 arka ses tuşlarıyla oldukça ince ve neredeyse tamamen metalden oluşan bir cihaz, bu da bize LG’nin araba ve uçakların tasarımından esinlendiğine dair bir ipucu veriyor.

Metal yapı plastik bir madde tarafından çevrelenmiş ama yine LG’nin yaptığı açıklamaya göre cihazın arka tarafının büyük bir kısmı için metal kullanmaya karar vermeleri toplam ağırlığın azalmasını sağlamış. Daha yüksek kaliteli materyallerin kullanımında ise ağırlık artmış.
Makul bir dengenin yakalandığı 338 gram ağırlığındaki G Pad 8.3, iPhone 5’ten çok HTC One hafifliğinde.
 

LG, 8.3 inç boyutunda bir ekran kullanma tercihlerinin rakiplerini geride bırakmaya çalışmaları yüzünden değil, yapılan araştırmalara göre 127.29 mm’lik genişliğin elin maksimum genişliği olduğu bilgisiyle ilgili olduğunu söylüyor.

Tek elle tutması çok kolay olan ve avuca güzelce oturan bu tabletin inceliği ve hafifliğini göz önünde bulundurduğumuzda sonuç son derece etkileyici.

Cihazın en üst sol tarafında, ses tuşlarının hemen yukarısında yer alan güç düğmesine basmak için zorlanmıyorsunuz.

 

 


 

G Pad 8.3 ile video izlemek ve internette dolaşmak da oldukça tatmin edici bir deneyim sunuyor. Bu yeni görüntü kalitesi ve ekran düzeninden başka cihazlara dair herhangi bir bilgisi olmayanların etkilenmemesi neredeyse imkansız.

Ekranın en üstünde çok hoşumuza giden bazı özelliklerden bahsetmeden geçmeyelim. Giderek artan belge ve dosyaların karmaşasında boğulmayasınız diye ya da sadece daha fazla şarkı dosyası yükleyebilmeniz için bir microSD yuvası var.

Bu, tabletin en tepesinde yer alan ve diğer bazı tabletlerde olduğunun aksine genel tasarımın görüntü ve uyumunu bozmayan derli toplu, küçük bir yuva. Bu içeriği daha verimli kullanmanız için, G Pad 8.3’in arkasında, video sesi olarak açıldığında etkili bir ses çıkaran ayrı bir kulaklık girişi var.

Aslında en iyi sesi, G Pad bir yüzeye yerleştirildiğinde veriyor. Bunun için, canlı toplantı görüşmelerini geliştirmek adına birkaç yıldan beri kullanılmakta olan aynı akıllı telefon teknolojisini kullanıyor.

Mesajlaşma esnasında tek bir tıklamayla tableti Q Pair uygulamasını çalıştıran bir akıllı telefona dönüştürebiliyorsunuz. Bu çok büyük bir yenilik olmasa da oldukça düzgün işleyen, sorunsuzca çalışan bir özellik.

Q Pair’in kullanılmasının başlıca nedenlerinden biri de olsa mesajlaşma elbette artık sadece SMS göndermekten ibaret değil, bu hizmeti kullanarak Facebook, Hangouts ve hatta WhatsApp’a bile bağlanabilirsiniz.

LG G Pad 8.3’e dair gerçekten olumsuz bir görüş bildirebileceğimiz noktalar; piyasaya çıkış tarihi ve ücreti. Galaxy Note 8.0 ve benzerleri gibi biraz daha ucuz olmalıydı ve biraz daha zorlasaydı iPad mini’den (en azından iPad mini 2) bile daha düşük ücretli olabilirdi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here