Ana sayfa Haber Huawei yeni telefon modeli Honor 10″u duyurdu

Huawei yeni telefon modeli Honor 10″u duyurdu

0

Huawei, dünya çapında satışa sunulacak olan yeni Honor marka öncü modelinin duyurusunu yaptı.

çin teknoloji devi Londra”da düzenlediği bir etkinlikte açıklanan Honor 10″un can alıcı özelliğinin son zamanların satışlarında önemli rol oynayan kamera olduğu görülüyor. 

Honor 10 geçtiğimiz ay çin”de çıktığı için telefonla ilgili bilgiye sahiptik. Fakat şimdi ise dünya çapında satışa sunulmaya başlanacak.

Honor 9″dan yaklaşık bir yıl sonra çıkan Honor 10″un Avrupa ve Asya”da satılması bekleniyor. Honor 9 daha önce tasarım kalitesi ve değeri noktasında çok sayıda olumlu görüş almıştı. 

Honor 10″un reklam sloganı “Yapay Zeka Güzelliği”, cihazın tıpkı geçtiğimiz ay çıkan Huawei P20 gibi yapay zeka ile desteklenen kaliteli fotoğraflar çektiğine işaret ediyordu. Cihazın arka yüzüne yatay olarak konumlandırılan kamera, 24 ve 16 MP çözünürlüğünde iki lense sahip. Huawei”nin yaptığı açıklamaya göre kamera, anlık olarak 22 kategoride 500″den fazla senaryoyu algılayabilecek kapasitede. örneğin nesnelerin ana hatlarını belirginleştirerek fotoğrafların daha net hale gelmesini sağlayabiliyor yeni kamera. 

“Semantic Image Segmentation (Anlamsal Görsel Bölmeleme)” adı verilen teknoloji ile tek bir görseldeki birden fazla obje birbirinden ayrılarak, görseldeki her bir unsur zenginleştiriliyor ve böylece fotoğraf sanki profesyonel bir fotoğrafçı tarafından çekilmiş gibi oluyor (ya da oldukça iyi bir DSLR çekimi gibi).
Aynı zamanda ön yüzünde 24 MP çözünürlüğünde bir de selfie kamerası bulunuyor. üç boyutlu yüz tanıma desteği olan kamera aynı zamanda berraklığı sağlamak için yüz ayrıntılarını optimize ederken, çeşitli stüdyo ışıklandırma efektleri de sunuyor.

Cam gövdeden yapılan cihazın 3.400 mAh kapasitede bir bataryası, 5.84 inç full HD ekranı, 4 GB RAM”i ve 64 ya da 128 GB hafızası bulunuyor. MicroSD girişi bulunmayan cihazın ekran gövde oranını arttırabilmek için ön yüzün üst tarafında bir de çentik konumlandırılmış. Bununla birlikte telefondaki kulaklık girişi yerini muhafaza ediyor.

149.6 x 71.2 x 7.7 mm ölçülerindeki cihaz, Huawei P20″ye oranla daha küçük boyutlarda. Aynı zamanda Huawei P20″de kullanılan “HiSilicon Kirin 970” çipini barındırıyor yeni cihaz iç bünyesinde.

İngiltere”de yaklaşık 540 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak olan Honor 10, 850 dolar fiyatla satılan Huawei P20″ye oranla oldukça makul bir fiyata sahip.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here