Ana sayfa Haber Huawei yeni MediaPad M5 tabletlerini MWC 2018″de duyurdu

Huawei yeni MediaPad M5 tabletlerini MWC 2018″de duyurdu

0

Tabletler bugünlerde çok heyecan verici ürün kategorisinde olmayabilirler ama ama sanıldığı gibi büsbütün de silinip gitmediler piyasadan. Hatta Huawei için tablet piyasası, büyümekte olan bir sektör. öyle ki firma, dünyanın en büyük üçüncü tablet üreticisi olduğu iddiasında. Tabii hal böyle olunca, firmanın bugün iki adet (ya da nasıl saymak istediğinize bağlı olarak üç) yeni tablet duyurdu Mobil Dünya Kongresi’ndeki yıllık basın konferansında. Tabletlerin markaları MediaPad olarak adlandırıldı. 

Huawei’nin klavyeye yerleştirilmiş oldukça tuhaf bir kamerası bulunan yeni MateBook laptoplarının aksine, bu tabletler oldukça standart özelliklere sahipler.
Yeni MediaPad M5 tabletleri iki farklı büyüklükte geliyor: 8.4 ve 10.8 inç. 8.4 inç olanın fiyatı 349 Euro iken, 10.8 inç olanın fyatı ise 399 Euro olarak belirlendi. Her iki tablet de bütünüyle aynı teknik özelliklere sahip. 2560 x 1600 çözünürlükte ekran, Kirin 960 quad-core işlemci 4GB RAM ve ya 32,64 GB, ya da 128 GB hafıza seçenekleri bulunuyor. Aynı zamanda oldukça standart olarak ön yüzde 8MP çözünürlükte bir kamera, arkada ise 13 MP’lik bir kamera yer alıyor. Bunun yanında standart sensörler (parmak izi okuyucusu da mevcut) ve Android 8.0 işletim sistemi var. Her iki ürün de SD kart genişletme girişine sahip. Böylece hafıza 256 GB’a kadar arttırılabiliyor.

10.8 inç ekranlı MediaPad 5 Pro adı verilen üçüncü bir versiyon daha var. Bu versiyon da 10.8 inç’lik M5 ile aynı teknik özelliklere sahip olmakla birlikte ekstra olarak Huawei’nin M-Pen kalem desteği de bulunuyor. Huawei basın etkinliğinde bu kalemin 4096 seviye basınç hassasiyetinde olduğunu, eğim ve gölgeleme desteğinin de bulunduğunu vurguladı. Pro versiyonunda aynı zamanda çıkarılabilir klavye ve genişletilmiş dosya yönetim özellikleri bulunan bir masa üstü görünümü sunuluyor. 

Tüm tablet versiyonları iki simgesel renkte geliyor: Uzay Grisi ve Mistik Gümüş. Aynı zamanda tercihe bağlı olarak LTE desteği de bulunuyor.
M5’ler Mart ayından itibaren gönderime hazır olacaklar. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here