Ana sayfa Haber Huawei ve ABD Arasındaki Savaş Giderek Derinleşiyor

Huawei ve ABD Arasındaki Savaş Giderek Derinleşiyor

0

Huawei’nin kurucusu: “ABD’nin bizi ezebilmesinin imkânı yok” dedikten sonra ABD hükümetine karşı savaşmaya başladı. Ren Zhengfei, telekom şirketini 1987’de kurmuştu. Kamuoyunda sık sık açıklama yapmıyor.

Ancak BBC ile yaptığı nadir bir röportajda; meydan okudu. Huawei’nin işlerinin, suç duyurusunda bulunan ABD hükümetinin baskısı altında güçlendiğini iddia etti. Ren, ABD’ye iade edilebilecek kızı Meng’in tutuklanmasını“siyasi olarak motive edilmiş bir eylem [kabul edilemez]”olarak nitelendirdi.

ABD Engellemeleri, Huawei Tarafından Ciddiye Alınmıyor

Mevzuat; hükümeti ve müteahhitleri akıllı telefonların yanı sıra bir dizi ağ ekipmanı ve altyapı teknolojisini içeren Huawei kitini kullanmalarını yasaklıyor. Ancak ABD, uluslararası müttefiklerini de uyması için ikna etmeye çalıştı.

Son olarak Ren Zhengfei; “İngiltere’ye yatırım yapmaya devam edeceğiz, hala İngiltere’ye güveniyoruz ve İngiltere’nin bize daha fazla güveneceğini umuyoruz. İngiltere’ye daha da fazla yatırım yapacağız, çünkü ABD bize güvenmezse, yatırımımızı ABD’den İngiltere’ye daha da büyük ölçüde katacağız” şeklinde sözlerini tamamladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here