Ana sayfa Haber Huawei Türkiye Ar-Ge merkezi CMMI olgunluk seviyesi sertifikası”nın sahibi oldu.

Huawei Türkiye Ar-Ge merkezi CMMI olgunluk seviyesi sertifikası”nın sahibi oldu.

0

Huawei Türkiye’nin Ar-Ge merkezi, CMMI standartlarına uygun kapasitede olduğu belirginleştirilerek 3. seviye olgunluk seviyesine layik göründü. Yedi günlük süre zarfında Hindistan merkezli QAI firması tarafından denetlenen Huawei Türkiye Ar-Ge merkezi, böylece ödülü almış oldu. CMMI ve Agile pratiklerinin merkezle uyumlu bir şekilde var olduğu ve 3. olgunluk seviyesi’ndeki süreç alanlarının seçilip organizasyon gereklerine göre uyarlandığı bir kalite yönetim sisteminin Huawei Türkiye tarafından benimsendiği anlaşılmış olundu.

Huawei’nin 2010 yılında hayata geçirdiği Türkiye Ar-Ge merkezi, 5. yılını kutlarken,merkezde görev alan tüm mühendisler 80 milyon dolarlık yatırımlarla birlikte hizmetlerin geliştirilmesi özelindeki faaliyetlerine devam ediyorlar.

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi“nde; katma değerli servisler, ücretlendirme, faturalandırma, çağrı merkezi ve müşteri ilişkileri yönetimi, kablosuz teknolojiler ALL-IP, sabit mobil yakınsama, yeni nesil şebekeler alanlarında analiz ve araştırmalar, ürün planlama, optimizasyon, performans iyileştirme ve pazara uyarlama ile ilgili yazılım geliştirme süreçleri gerçekleştiriliyor. Aynı zamanda Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi bünyesinde internet ve bilgiye erişimi kolaylaştıracak araştırma projeleri var.

Merkezde hayata geçirilen projeler ise, Karmaşık bilgileri daha anlaşılır kılmaya odaklanan Akıllı Arama”, “IPTV altyapısına sosyal ağ özellikleri ekleyen Social TV“, “Tek numarayla tüm cihazlardan iletişimi mümkün kılan NGIN“, “Internet”te dağınık halde var olan bilgiyi geliştirilen akıllı yazılım yardımıyla süzgeçten geçirerek, videolar, görseller ve tablolar eşliğinde, sesli ve görüntülü olarak sunmaya odaklanan “videolaştırma” yetenekleri Huawei Ar-Ge Merkezi tarafından sunulan projelerden.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here