Ana sayfa Haber Huawei taşınabilir veri merkezi çözümleri uluslar arası pazarda zirvede

Huawei taşınabilir veri merkezi çözümleri uluslar arası pazarda zirvede

0

huawei

 

Raporu hazırlayan kurum, IHS Technology. Bu yıl açıklanan ihracat raporuna göre yüzde 11’lik sade pazar payı ile taşınabilir ve ulaşılabilir veri merkezleri segmentinde en fazla satış yapan firma Huawei.

Taşınabilir ve modüler veri merkezleri 2014 raporu geçtiğimiz yıl hazırlandı ve bu yıl açıklandı. Son altı ay baz alınarak oluşturulan raporda birim bazında veriler değerlendirildi. Yapılan araştırmada pazar trendleri, istatistiksel veriler, pazar öngörüleri ve rekabet ortamı, öne çıkan kriterler arasında. Huawei ise Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Asya-Pasifik bölgelerinde liderliği paylaşan iki kurumdan biri oldu.

Firmanın “verimlilik odaklı” vizyonu ile taşınabilir veri merkezleri bugünün en hızlı gruplarından biri olmasıyla birlikte, telekomünikasyon, eğitim, sağlık ve enerji gibi kurumsal yaşamın birçok alanında tercih ediliyor.

Huawei’yi liderliğe sürükleyen serilere bakmak gerekirse;

En çok rağbet gören model; IDS100-A, hepsi bir arada çözümler sunuyor. Aynı segment türünden olan IDS1000-C ise iş ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunabiliyor. IDS1000-A, güç kaynağı, güç dağıtımı, soğutma, IT kabinleri, kablo, yangın önleyici, yıldırım koruması ve görüntüleme fonksiyonlarını kompakt bir yapıyla sunan bir cihaz.

IDS1000-C, kendi içerisinde küçük, orta ve büyük boyut seçeneklerine bölündü. BT işlevleri, güç, soğutma ve ağ operasyonları sistemin ana fonksiyonları arasında.

IDS1000 serisinde, bununla birlikte gelişmiş bir ısı koruma desteği de var. ürünlerin ihtiyaca yönelik tasarımı, -40 dereceden, +55 dereceye kadar sorunsuz çalışma sözü veriyor. Ek olarak verimli bulut bilişim işlevleri sayesinde kullanıcılara toplam sahip olma ve yatırım maliyetlerinin geri dönüşü açısından maliyet avantajlı bir veri merkezi altyapısı sunuyor.

 

 

Görsel: Huawei Türkiye Kurumsal çözümler birimi Kanal Satış ve Pazarlama Direktörü Eren Serçe

ödüllü Huawei Datacenter çözümleri Türkiye’de kurumsal sektöre katkı sağlıyor. Sentim Bilişim ile birlikte hareket edilerek oluşturulan Container DataCenter projesi, Kuralkan Holding Tuzla fabrikasında aktif olarak hayata geçirildi. Huawei teknolojili All in One Container, UPS, iklimlendirme, yangın söndürme ve yönetim yazılımları gibi Data Center’larda bulunması gereken tüm özellikleri taşıyor. Avantajı ise, mobil kullanımlı olması. Doğal felaket ortamlarında güvenli bir bölgeye taşınarak sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here