Ana sayfa Haber Huawei P8 ile ilgili bir proje geliştirdi

Huawei P8 ile ilgili bir proje geliştirdi

0

Huawei’nin tepe seviye modellerinden olan P8’in “ışık izi” denilen modunu tanıtılması adına, yeni bir proje geliştirildi. Projenin adı Işık İziyle Güvercinlerin Işık Gösterisi ve çekildiği yer ise Kapadokya.

Videoda, Kapadokya”ya kadar izini sürdükleri bir kuşçuyu aramaya giden 3 gencin hikâyesi eğlenceli bir şekilde anlatılıyor. çekimin gerçekleştirildiği Kapadokya Aşk Vadisi”nin eşsiz coğrafyası ve güvercinlerin ilgi çekici kullanımı ile ortaya çıkan sıra dışı filmde, ayaklarına farklı renklerde LED ışıklar takılan güvercinlerin, P8″in uzun pozlama tekniğiyle gökyüzünde fotoğrafları çekildiğinde ortaya çıkan sıra dışı görsellik, ön planda yer alıyor. Filmin en az güvercinler kadar renkli bir başka detayı ise Kuşçu Ali. Güvercinlerin sahibi Kuşçu Ali, kuşlara verdiği yönergeler ve eğitimler sayesinde çekimlerin başarıyla tamamlanmasında önemli pay sahibi oldu. Renkli karakteri ve konuşma tarzıyla içeriğe önemli oranda katkı sağladığını da belirtmek gerekiyor.

Proje için 1,5 aylık bir ön hazırlık süreci geçirildi. Toplam 70 kişinin görev aldığı projede, 40 kişilik bir ekip, çekimler için Kapadokya”ya kamp kurdu. 50″ye yakın güvercinin yer aldığı çekimlerde kullanılan tüm kuşlar, çekimlerden 10 gün önce İstanbul”dan bölgeye getirilerek, çekim yapılacak alana alışmaları sağlandı. Bölgede ayrıca, bu kuşlar için özel bir sığınak da inşa edildi. İki gün boyunca süren çekimlerde kullanılmak üzere özel olarak üretilen 200″den fazla LED ışık içinse, özel bir ekip Ankara”da bir hafta boyunca çalıştı. Yüksek ışık gücüne sahip, uzun süre yanabilen ve son derece hafif olan LED”lerin her biri, yaklaşık 1,5 gram ağırlığında üretildi.

Son zamanlarda sık sık görsel örnekleri paylaşılan “Işık İzi” tekniği, dünyada ilk defa kuşların kullanıldığı bir video ile görselleştirildi. Projede yer alan tüm güvercinler, en küçük bir zarar görmeden eski yerlerine iade edildi.

Yine bir UFO olayı. FBI uzak dur!

çekimler sırasında bölgede bulunan ekibe, Kapadokya halkı da büyük ilgi gösterdi. Elbette bu ilgi, bazı ilginç söylentileri de beraberinde getirdi. Güvercinlerin LED ışıklar ile gece uçtukları sırada, bazı bölgelerden yayılan, -ışık kaynağının UFO olabileceği- söylentileri, Huawei çekim ekibine de ulaştı. çekimler esnasında UFO görülmedi…

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here