Ana sayfa Haber Huawei”nin yeni P20 modelinde yapay zeka özellikli üç kamera görülüyor

Huawei”nin yeni P20 modelinde yapay zeka özellikli üç kamera görülüyor

0

Huawei’nin yeni çıkaracağı P20 modelinin fotoğrafları, cihazın arka yüzünde yapay zeka özelliklerine sahip 3 kameranın yanında ön yüzde de bir çentik yer aldığını gösteriyor. Söz konusu görseller çin’in sosyal medya ağı Weibo’da ortaya çıktı. Bir sızıntıcının gönderdiği görsellerde arka yüzde 3 adet Leica marka kamera yanında çift flash ve bir de ön yüzde çentik bulunduğunu gösteriyor. Göründüğü kadarıyla telefon mavi ve siyah renk seçenekleriyle çıkacak. 

Mesajı gönderen kişi ‘See Mooore with AI’ sloganını kullanarak, üç ‘o’ harfiyle cihazın arkasındaki kameralara işaret etmiş. Bu slogan, Huawei’nin P20 için yapması beklenen 27 Mart tarihli Paris basın konferansı için de firma tarafından kullanılmıştı. Kameranın ne tip yapay zeka işlevlerine sahip olacağı belli değil ama, düşük ışıkta çekim modu, akıllı yüz tespiti ve sahne algılama gibi özellikler olabileceği düşünülüyor. 

Huawei’nin yeni amiral gemisi modeline ait daha önce çıkan sızıntılarda da cihazda belirgin şekilde bir çentik olduğu görülüyordu. P20 modelinin üç farklı versiyonunun olacağı zannediliyor : Standart versiyon, Pro versiyonu ve Lite versiyonu. Sızıntılara göre cihazların arka yüzlerinde iki ya da üç kamera bulunacak. 

Hangisinde üç kamera bulunacağı belli olmamakla birlikte, Pro versiyonunda olmasının muhtemel olduğu düşünülüyor. Roland Quandt adlı bir sızıntıcının gönderdiği bir twitter mesajında P20 Pro modelinin 899€, standart modelin 670€, P20 Lite modelininse 369€ olacağı belirtilmişti. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here