Ana sayfa Haber Huawei”nin yeni G.fast teknolojisi test aşamasını tamamladı

Huawei”nin yeni G.fast teknolojisi test aşamasını tamamladı

0

 

5G‘nin temellerini atmaya başlayan Huawei, G.fast teknolojisinin denemelerinin ölçümlerinden iyi sonuçlar aldı. Testlere göre G.fast teknolojisi, bakır kaynaklar üzerinde 1Gbps’lık hıza ulaşmakla birlikte 4K TV ve OTT videolar için ideal istatistiklere imza attı.

İlk olarak 2011 yılında prototip olarak G.fast’in çalışmalarına başlayan Huawei, Ağustos 2013’te ise ilk ürünlerini duyurdu. G.fast için dünya çapında telekom operatörleriyle de bu konuda anlaşma gerçkeleştirdikten sonra testlerin detaylı çalışmaları arttırıldı. Testlerin son oturumu Aralık 2014’te yaşandı. Huawei’nin laboratuvar testlerine göre 2.2 MHz altındaki ADSL2+ kullanıcılarının yaşayabileceği olası parazit sorunlarının da önüne geçmek üzere G.fast testleri, 2.2 MHz ve 106 MHz olarak uygulandı.Upstream ile downstream değerlerinin toplamı 1.026Gbit olarak istatistiklere yansıdı.

Test edilip onaylanan Huawei damgalı VDSL2 verktörleme ve G.fast ürünlerinin piyasadaki payı genişlemeye ve Huawei tarafından sunulmaya devam ediyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here