Huawei’nin uygulama mağazası herkesin kullanımına açıldı

Akıllı telefon üreticilerinin en büyüklerinden Huawei, eksikliğini hissettiği uygulama mağazasını açtı.

Samsung ve Apple ile birlikte ilk üç içerisinde yer alan Huawei, rakiplerinin aksine kendi uygulama mağazasına sahip olmaması sebebiyle bir takım eksiklikler yaşıyordu. Bu eksiklikler artık yaşanmayacak zira firma AppGallery uygulamasını kullanıma sundu.

Huawei P20 ve P20 Pro’da önyüklü olarak gelen mağaza uygulaması firmanın diğer telefonlarına da indirilebiliyor. 5 farklı sekmeye sahip olan AppGallery; önerilen, kategori, en iyi, yönetici ve ben içeriklerine ayrılıyor. Ben sekmesi tahmin ettiğiniz üzere kullanıcıların uygulamalarla ilgili ayarlarının bulunduğu yer.

Huawei’nin Çin’deki en büyük akıllı telefon üreticisi olmasının da etkisiyle şuan için mağazada yer alan uygulamaların çoğunluğu Çin pazarına yönelik ancak Facebook, Instagram, YouTube gibi genel uygulamalar da kendi yerini bulmuş.

Huawei kullanıcıları bu yeni mağazayı yüklemek için üçüncü parti uygulama yüklemelerini ayarlardan etkinleştirmeli ve wap2.hispace.hicloud.com adresine gitmeli. Adres yüklendiğinde indirme otomatik olarak başlayacak ve ardından kurabileceksiniz.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam