Ana sayfa Haber Huawei”nin ev sahipliğinde CIO Vizyon Toplantıları 4. kez gerçekleştirildi

Huawei”nin ev sahipliğinde CIO Vizyon Toplantıları 4. kez gerçekleştirildi

0

 

Türkiye Bilişim Derneği tarafından gerçekleştirilen CIO Vizyon Toplantıları 2015 organizasyonu, Huawei Türkiye‘nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Sektörün önemli isimlerini bir araya getiren organizasyon, The Istanbul Edition Hotel’de Veri Merkezi ve İş Sürekliliği / 7-24 Kesintisiz Hizmet sloganı ile oturumlar gerçekleştirildi. Altyapı ve veri merkezi çözümleri özelinde kesintisiz hizmetin önemi enine boyuna konuşulup, bu hizmetlerin farklı sektörlere etkisi tartışıldı.

Huawei Türkiye‘nin Kurumsal çözümler Kanal, Satış ve Pazarlama Direktörü Eren Serçe’ye göre, bilişim sektörü özellikle kurumsal alanda günden güne artan bir ivme yakaladığını belirtti.

4.000’in üzerinde kurumsal müşterisi olduğu belirtilen Huawei’nin, en önemli hedeflerinin de kanal yapısını güçlendirmek olduğunu belirtilmesiyle birlikte KOBİ’lerin Huawei’nin hedefinde olduğu da Eren Serçe tarafından belirtildi. Huawei bünyesinde 800 kadrolu mühendis, Türkiye’deki mühendislerine yatırım yapmaya devam edileceği vurgulanırken Türkiye’ye her yıl 10 ila 20 milyon TL arasında stratejik yatırım yapıldığı da bilgilere eklendi. Bunlara ek olarak Huawei, AR-GE araştırmalarına 50 milyon TL’lik yatırımı göze alıyor.

 

 

 

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tosunoğlu ise açılışta yaptığı konuşmasında; “CIO Vizyon Toplantıları”nın amacı; sektörden meslektaşlarımızla bir araya gelmek ve samimi bir ortamda bilgi paylaşımında bulunmaktır. Daha önce yaptığımız toplantılarda aldığımız geri bildirimler ve yapmış olduğumuz anketlerde, Veri Merkezi ve İş Sürekliliği konusu öne çıktığı için, bu toplantımızı bu  konuya ayırmış olduk.

Kurumlarda verilerin büyümesi ve bilişim sistemlerinin, şirketin her faaliyeti için bir çözüm üretmesiyle, sistem odaları hızla büyüdü ve mevcut yapılar ihtiyaca cevap veremez duruma geldi. Kurumların ihtiyaç duyduğu modern veri merkezleri, işlenen ve saklanan verinin önem derecesine göre elektrik, mekanik ve güvenlik sistemleri için değişim göstermektedir. Veri merkezlerinde; yedek güç kaynakları, yedek veri iletişim bağlantıları, iklimlendirme sistemleri, yangın söndürme sistemleri ve dış ortamdan gelebilecek tehlikelere karşı verinin güvenliğinin sağlanması öne çıkan kriterlerdir” ifadelerini kullandı. 

Oturumların sonunda ise, Prof. Dr. Acar Baltaş, duyguların kararlar üzerindeki etkisini vurgulayarak, konuşmasına devam etti. Bir sonraki oturumda da Tiryaki Agro Gıda CIO’su Köksal Küçükada’nın yönetiminde Vakıfbank adına sistem yönetim direktörü Abdulgadir Uyar ve Nuh çimento adına Eron Tiric oturunlara katıldılar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here