Ana sayfa Haber Huawei”nin 3. çeyrek raporunda üst segment akıllı telefonlar yükselme gösterdi

Huawei”nin 3. çeyrek raporunda üst segment akıllı telefonlar yükselme gösterdi

0

Huawei, 3.çeyrek raporu yayımlayan şirketlerden bir tanesi oldu. 2015’in 3.çeyreğine yönelik hazırlanan raporda akıllı telefonlara ayrıntılı yer verilirken sevkiyat detayları da paylaşıldı. Huawei bu bağlamda yüzde 33’lük bir sevkiyat artışı sağlamış ve geçtiğimiz döneme göre yüzde 7’lik artış gözlemlendi. 30 Eylül 2015 tarihinden itibaren, 27,4 milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleşmiş ve toplam yüzde 63’lük bir büyüme grafiği yansıtılıyor. 2015 yılının sektör geneline göre bu büyüme oranı 9.3 olarak açıklanmıştı.

Huawei’nin avrupa ve Ortadoğu-Afrika bölgelerine yönelik akıllı telefon sevkiyatı, bir önceki yılın aynı dönemine göre sırasıyla yüzde 98 ve yüzde 70 oranlarında artış rapor etti. İlgili departman ayrıca geçtiğimiz yıla oranla yüzde 81 oranındaki bölgesel artışıyla dikkat çekici.

Huawei”nin 2.000 RMB”nin üzerindeki orta-üst segment akıllı telefonlarının da büyüme sürecinde önemli bir katkısı söz konusu. Huawei”nin amiral gemisi ürünleri Mate7, P7 ve P8, satışa sunuldukları günden bu yana, sırasıyla 6,5, 7,5 ve 4 milyon adetlik sevkiyat rakamına ulaştılar. Huawei”nin son amiral gemisi Mate S ise bu yıl Eylül ayında sektöre tanıtıldı ve aralarında çin, İngiltere, Almanya, İspanya ve Fransa”nın da bulunduğu 48 ülkede satışa sunuldu. Mate S”in öne çıkan tasarım hareketleri ile sunulan Rose Gold sürümü ise Huawei Tüketici Elektroniği Birimi”nin kadın kullanıcılar özelindeki marka bilinirliğine, global düzeyde önemli oranda katkı sağlıyor.

Huawei üst-orta segment akıllı telefonların Avrupa pazarındaki gücü günden güne artıyor. İspanya akıllı telefon pazarında Huawei akıllı telefonlar, genel pazarda %12,4″lük bir paya sahipken, 400 – 500 Euro bandındaki üst segment akıllı telefon pazarında ise %45,7″lik bir paya sahip oldu. Huawei, İtalya pazarında da benzer bir başarıya imza atarak genel akıllı telefon pazarında %10,9″luk paya sahip olurken, üst düzey akıllı telefon pazarında ise bu oran %27,9 olarak açıklandı.Huawei”nin global alandaki gücü markayı, geçtiğimiz dönemde GFK tarafından yayınlanan raporda da yer verildiği üzere, Ocak – Ağustos döneminde, %9,5″lik pazar payı ile “Dünyanın En Büyük üçüncü Akıllı Telefon üreticisi” konumuna taşıdı. Huawei, iç pazarda ise Eylül 2015 rakamlarına istinaden, %15,2″lik pazar payı ile çin pazarındaki liderliğini sürdürüyor. Bununla birlikte  Avustralya, Belçika, İtalya, Portekiz, İspanya, İsviçre ve Yeni Zelanda”da da akıllı telefon üreticileri arasında ilk üç sırada konumlanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here