Huawei'nin 2015'teki akıllı telefon sevkiyatı tam 108 milyon adet!

Huawei, sektörel anlamda rekora koştu: yıl içerisinde tam 108 milyon akıllı telefon!

Huawei,  CES 2016'da dikkat çekici büyüme rakamlarını açıkladı ve bir önceki yılın aynı dönemi ile karşılaştırarak, güncel verileri katılımcılarla paylaştı. Buna göre; Huawei’nin 2015 yılı karı 20 milyar doların üzerine çıkarak, 2014’e kıyasla %70 oranında arttı. Huawei 2015’te 108 milyon akıllı telefon sevkiyatına da imza atarak, hem geçen yılın aynı dönemine göre bu alanda %44’lük bir büyüme sağladı. 

Huawei, gerçekleştirdiği 108 milyon akıllı telefon sevkiyatıyla, zorlu rekabet koşulları içinde pazar payı açısından dünyadaki ilk 3 üretici firma arasında yer almayı başardı. Ek olarak Huawei, mart ayından bu yana pazara sunduğu iki önemli ürün P8 ve Mate S ile yüksek pazar paylarına sahip oldu. Evinde elde ettiği önemli deneyimle Huawei, küresel pazarlardaki etkinliğini de artırmayı sürdürdü. Huawei, İspanya, İtalya, Belçika, İsviçre, Portekiz ve birçok Batı Avrupa ülkesinde, 400 – 500 Euro bandındaki üst düzey akıllı telefonlar özelinde, pazardaki akıllı telefon markaları arasında, ilk 3 şirket içinde yer aldı. 

"BrandZ"100 listesinde ise Huawei, en değerli markalar sıralamasında 70’inci sırada yer aldı. Dünyanın en popüler araştırma şirketlerinden IPSOS, Huawei’nin 2014 yılında %65 olan marka bilinirliği oranının, 2015’te %75 oranına yükseldiğini açıkladı. Buna göre geçtiğimiz yıl tüketicilerin %75’inden fazlası, Huawei’nin akıllı telefonları hakkında bilgi sahibi oldu.Huawei’nin marka bilinirliği, Avrupa ülkelerinde de geçen yıla oranla önemli ölçüde arttı. Araştırma verilerine göre bu oranlar, Portekiz’de %87, İtalya’da %82, İspanya’da %79, Hollanda’da %73, Almanya’da %68 seviyesine yükseldi. Ek olarak Huawei’nin marka bilinirliği, küresel pazarlarda Net Tavsiye Skoru özelinde %47 seviyesine ulaşarak, global sıralamada üçüncülüğe yükseldi.  

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam