Ana sayfa Haber Huawei Nexus programıyla “Nexus VR” cihazı üretebilir

Huawei Nexus programıyla “Nexus VR” cihazı üretebilir

0

Google I/O’da tanıtılan yazılım ve ürünlerin içerisinde firmanın yeni nesil sanal gerçeklik yazılımları ve Daydream cihazı tanıtıldı. Böylece IFA 2015’ten bu yana epeyce moda olan VR ortamlarına Google da katıldı. Tanıtımın hemen ardından Huawei, yaptığı açıklamayla birlikte Google ile bu konuda ortaklık geliştirdiklerini ve Google’ın VR ortamlarını desteklerini duyurdu. 

Yapılan açıklamaya göre Huawei, kullanıcıların yeni uygulama ve içeriklerle daha zengin bir Daydream deneyimi yaşayacağı bir eko-sistem oluşturmak üzere, hem Google hem de sektörün diğer lider markalarıyla birlikte çalışacak. Huawei, yeni Kirin ve Qualcomm işlemcilerini kullanan ve Daydream platformunu destekleyen yeni cihazlarla, sanal gerçeklik alanındaki varlığını güçlendirecek. Huawei ayrıca 2016 sonuna kadar, Daydream uyumlu akıllı telefonlar, sanal gerçeklik gözlükleri ve kontrol birimlerini pazara sürecek.

Bu açıklamanın ardından, Huawei’nin Nexus programı adı altında Daydream ile ilişkili ancak Daydream’den bağımsız olarak yeni bir sanal gerçeklik cihazı tanıtacağı kesinleşmeye başladı. Huawei, Kirin işlemcisi ile birlikte dikkat çekti ve 4 ayda bir Huawei, kendi Kirin işlemcilerini gözden geçirerek her çekirdeği bir sonraki döneme hazırlıyorlar. Yazılımlarıyla böylesine öne çıkan firma Google Nexus’lara ortak olmuştu ve şimdi bu ortaklık Huawei-Google iş birliği ile birlikte “Nexus VR” cihazı ile birlikte pekişecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here