Huawei Mate 9 Pro görselleri sızdı

Mate 9'u heyecanla beklerken şimdi de Mate 9 Pro sürprizi ile karşı karşıya kaldık

 

Huawei yılın en çok konuşulan akıllı telefon firması olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Son olarak 100 milyon satış rakamına ulaşan, Kirin 960 Yonga setiyle heyecan uyandıran Çinli, şimdi de sızan Mate 9 Pro basın görselleri ile gündemde.

Karşımızda iki cihaz var ancak benzer özelliklere sahip olsalar da Mate 9 Pro adı üstünde bir tık daha üstte duruyor. Mate 9 ailesinde Huawei çft kamera kullanıyor. Ancak şunu hatırlatalım bu Çinli firmanın ilk çift kamera deneyimi değil. Daha önce de P9 modelinde biri monochrome biri renkli olmak üzere iki sensör bulunduran şirket, Mate 9’da da aynı teknolojiyi kullanıyor. Yine dünyaca ünlü kamera firması Leica işbirliğinde çıkan Mate 9’larda 4x optik zoom var.

iPhone 7 Plus hatırlarsanız 2x optik zoom özelliğine sahip. Bu anlamda Mate 9’lar rakiplerine kıyasla güçlü bir kamerayla geliyor. Yine kamerayla bokeh etkisi elde etmenizde mümkün. Cihazda renkli ana sensör 20 MP, monochrome sensör ise 12 MP çözünürlüğünde. Monochrome yani siyah beyaz sensör, ışığın daha iyi emilmesini ve daha kaliteli fotoğraflar elde edilmesini sağlıyor. Yine daha etkili bokeh efekti içinde Mate 9 kardeşler bu sensörü kullanıyor.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam