Ana sayfa Mobil Huawei Mate 20 Samsung’tan 6,9 inçlik bir AMOLED ekran kullanacak

Huawei Mate 20 Samsung’tan 6,9 inçlik bir AMOLED ekran kullanacak

Huawei yeni amiral gemisi ile Çin'deki hakimiyetini sürdürmeyi hedefliyor.

0

Kore’den gelen son rapora göre Çinli telekomünikasyon devi Huawei, yeni amiral gemisi Mate 20’de AMOLED akıllı telefon ekranlarının en iyilerini ürettiği bilinen Samsung’un panellerini kullanacak. Panelin boyutu bilgilere göre 6,9 inç olacak.

Raporun zamanlamasını dikkate aldığımızda Huawei’nin yeni amiral gemisinin gerçekten bu ekranla gelme ihtimali yükseliyor. Huawei, Mate serisi amiral gemilerini şimdiye kadar her yılın dördüncü çeyreğinde tanıttı ve bu yıl da muhtemelen aynı şey olacaktır.

Rapora göre paneller kıvrımlı değil, tamamen düz.

Akıllı telefonlar arasında sessizce süren ve kullanıcıların aslında hiç de hoşuna gitmeyen ekran boyutu savaşı, eğer Huawei bu AMOLED paneli tercih ederse yeni bir seviyeye ulaşmış olacak. Samsung’un en büyük telefonu diye bildiğimiz ve bu ünvanı hak eden Note modelleri, bu yıl yine büyüyecek olmasına rağmen 6,38 inçlik bir panelle gelecek.

Apple da bu yıl muhtemelen 6,46 inç ekranlı büyük bir iPhone modeli tanıtacak!

Çin iç pazarında lider konumunda olan Huawei, bu hamlesiyle muhtemelen konumunu korumayı hedefliyor. Dünya genelindeki kullanıcıların aksine büyük ekranları tercih eden Çinli tüketiciler, Huawei’nin hayvani telefonunu da muhtemelen sevecektir.

Bugün yayınlanan raporun arkasındaki isimsiz kaynaklar, Huawei’nin kendi çöplüğünde bir Amerikan firması yanında küçük düşmemek için bu hamleyi yaptığını söylüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here