Ana sayfa Mobil Huawei Mate 20 Pro üç kamera ve ekran içi parmak izi okuyucuyla...

Huawei Mate 20 Pro üç kamera ve ekran içi parmak izi okuyucuyla geliyor

0
huawei mate 20 pro

Google Pixel 3 XL’in aksine Huawei’nin yeni amiral gemisi Mate 20 Pro çok fazla sızıntıyla karşımıza gelmedi. Cihazın ilk tam tasarımı ise yeni ortaya çıktı ve doğrulayamadığımız bu görseller cihaz hakkında birkaç bilgi veriyor.

Mavi, Siyah ve Twilight olmak üzere üç farklı renk seçeneği görünen cihaz, endüstri standartları gereğince siyah çerçevelere sahip.

Daha önce yakalanan birkaç gizli fotoğrafta elde edilenlerle eşleşen bu fotoğraflar, cihazın buna benzer bir şekilde geleceği ihtimalini bir hayli güçlendiriyor. Bunlara örnekler ön tarafta her iki yanın da kıvrımlı olması ve arka taraftaki üç kamera kurulumu olarak sayılabilir. Cihazda ayrıca hiçbir parmak izi okuyucu bulunmuyor. Bu durum da ekran içi sensörün varlığını doğruluyor diyebiliriz.

Yeni üçlü kamera kurulumu iddialara göre monokrom sensörden vazgeçerek geniş açılı, renkli bir sensör kullanacak. Bunun sayesinde 5X zoom yanında standart ve geniş açı modları arasında geçiş mümkün olacak.

Huawei HiSilicon Kirin 980’den gücünü alacağı kesin olarak bilinen akıllı telefon, firmaya göre Apple A12’den daha güçlü olmasının yanında piyasadaki her şeyden daha verimli olacak.

16 Ekim’de Londra’da gerçekleştirilecek Huawei etkinliğinde her şey kesinleşecek ve bu akıllı telefonlar tanıtılacak.


Kaynak: WinFuture
Aracı: GSMArena

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here