Ana sayfa Mobil Huawei Mate 20 Pro gerçek hayatta görüntülendi!

Huawei Mate 20 Pro gerçek hayatta görüntülendi!

0

Huawei’nin Mate 20 modeli firmanın bilinmeyen bir yetkilisinin ellerinde IFA 2018’de görüntülendikten sonra şimdi de Mate 20 Pro modeli aynı şekilde ortaya çıktı. Arka tarafı görülen akıllı telefonda kare şeklinde kamera alanı ve altında parmak izi okuyucusu yer alıyor.

Huawei Mate 20 Pro modeli kıvrımlı ekranla gelebilir

Başka bir sızıntıda ortaya çıkan ön panellere göre ise Mate 20 modeli düz bir cama sahip olacakken Mate 20 Pro kıvrımlı bir ekranla gelecek. Kıvrımlı Pro modeli en son Mate 9 Pro ile karşımıza çıkmıştı ve bunun üzerinden iki yıl geçti.

Üstte yer alan ve gizlice çekildiğini anladığımız fotoğraflarda cihaz her ne kadar sızıntılardan korunmak amacıyla kalın kılıflara saklanmış olsa da, kare şeklinde bir kamera bölmesi son derece dikkat çekici duruyor.

İlgili Haber: Huawei Mate 10 serisi Night Shot kamera moduna sahip oluyor

Fotoğrafta ayrıca bir sürpriz olarak kulaklık jakı yer alıyor. Bunun sürpriz olması ise geçmiş amiral gemisi Mate 10 Pro modelinde özelliğin atılmış oluşu.

Mate 9 Pro modelinde kıvrımlı ekran sadece estetik amaçlı orada duruyordu ve herhangi bir işlevselliğe sahip değildi. Bu yılın modelinde Huawei yine aynı şeyi mi yapar yoksa cihazına ekstralar mı verir hep birlikte göreceğiz.

Sızdırılan ön panellerde bir diğer dikkat çeken nokta da çentikler. Düz modelde damla şeklinde çentik yer alırken Pro’da daha geniş, yüz tanıma donanımını taşıyacak geniş bir çentik bulunuyor. Yüz tanıma teknolojisinin bu cihazda kullanılacak olması artık tamamen normal zirâ orta ve alt seviye modellerde bile aynı özellik daha az güvenli şekilde karşımıza çıkıyor.


Aracı: Slashleaks

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here