Huawei Mate 10 Lite Almanya’da sessiz sedasız satışa sunuldu

Lite versiyonu teknik özellik ve fiyat noktasında hayal kırıklığı yaşatıyor.

Huawei bu hafta başı Mate 10 modelleriyle büyük yapay zeka atılımını gerçekleştirdiğinde, aile üyelerinden birinin kayıp olduğu görülüyordu. Halihazırda Çin’de satışa sunulan Huawei Mate 10 Lite, kendisinden daha güçlü diğer kardeşleriyle birlikte sahneye çıkar diye düşünülüyordu. Fakat, belki de Çin’li üretici, zaten karmakarışık hale gelmiş özellikleri daha da karıştırmamak için bu modeli ayrı tutmuş olabilir. Geç de olsa Mate 10 Lite’ da fazla şamataya mahal vermeden piyasaya çıktı.

Mate 10, Mate 10 Pro ve Mate 10 Porsche Design özellikler bazında oldukça fark arz etmekle birlikte, yüksek seviye Mate 10 serisinin bir üyesi olduklarını gösteren ortak özellikleri paylaşıyorlar. Buna mukabil Mate 10 Lite isim ve ekran tasarımı dışında pek az özelliği paylaşıyor diğer modellerle. Cihaz, 5.9 inç büyüklüğünde ve 2160 x 1080 çözünürlükte.

Benzerlikler temel olarak bu kadar. Mate 10 Lite Kirin 659 işlemci, 4GB RAM ve 64GB dahili hafızaya sahip. Çift kamerası olmakla birlikte, 16 megapixel ve 2 megapixel çözünürlüklerinde arka yüzde yer alan bu kameralar. Modelin kendine özgün yanı ise, ön yüzde de iki kameranın olması. Bu kameralar da 13 ve 2 megapixel sensöre sahipler.

Yani Huawei’nin dile getirmekten zevk aldığı ‘Neural Processing Unit’ adı verilen yapay zeka birimi yok. Leica dual kamera sistemi de öyle. PC Modu, Android 8.0’ da maalesef yer almıyor bu modelde. Bunun yerine Android 7.0 üzerinde çalışıyor cihaz. Geriye ne kaldı? Sanırız fiyat farkı.

Media Markt, Huawei Mate 10 Lite’ı 349EUR (410$)’a satışa sundu. Bununla birlikte bu fiyat etiketi, 399EUR (470$) fiyat etiketine sahip olan Mate 10’dan çok da ucuz değil.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam