Ana sayfa Haber Huawei, Herkesin “Performans Modu” na Erişmesine İzin Verecek

Huawei, Herkesin “Performans Modu” na Erişmesine İzin Verecek

0

Huawei benchmark testlerinde hile olduğunu ortaya çıkardı ve şimdi değişiklik yapmaya çalışıyor. Şirket bugün, kullanıcılarına, telefonlarını “performans moduna” zorlayacağını duyurdu. Şirket “Tüketicilerin cihazlarıyla ne yapmaları gerektiğini seçme hakkı” na saygı duyuyor ancak bu zorlama; cihazlarını daha hızlı çalışacak şekilde optimize etmelerini sağlayacak. Bu telefonlar, şimdikinden çok daha fazlasını yapabilecek güce sahip. Kullanıcılar; Huawei’nin işletim sisteminin gelecekteki bir sürümü olan EMUI 9.0 ile başlayabilecekler.

Peki Bu Hafta Huawei Cephesinde Neler Olacak ?

Bu hafta AnandTechp; Huawei’yinin akıllı telefonlarını optimize etmek için benchmark testlerini, özellikle de 3DMark programını aşırı performans göstermeye maruz bıraktı. Bu şekilde, 3DMark; P20, P20 Pro, Nova 3 ve Honor Play’i incelemeye alma kararı çıktı. Telefonlar bu yazılımı tespit etmek için kodlanmış ve performanslarını buna göre ayarlamıştı. Tanımadıkları bir programla da iyi performans göstermemeye odaklı olarak yaratıldılar. Bu, telefonların gerçekte ne zaman daha iyi performans göstereceklerini belirleyemedikleri ve normal kullanım durumunu doğru bir şekilde temsil etmedikleri anlamına geliyordu.

Huawei
Huawei testleri

Şirketin performans modunu açması; o kadar çok şey ifade etmiyor. Bu, yalnızca benchmark testlerini önemseyen ve en iyi performansa talep üzerine erişim isteyen kullanıcılara hitap etmeye çalışmaktadır. Yine de testten önce bunu etkinleştirmek isteyen oyuncular için yararlı olabilolabilecek bir mod . 3DMark’ın yaratıcıları, tüm Huawei telefonlarına varıncaya kadar performans modunu açtıktan sonra Huawei’nin test puanlarını eski haline getireceklerini söyleseler de, Huawei’nin gerçek hile yapma ihtimalinden uzaklaşılmıyor. Huawei daha uzun bir süre başını belaya sokacak gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here