Huawei'den FaceID ve Animoji'ye rakip geldi!

Apple'ın yeni teknolojilerine rakip versiyonlarını tanıtan Huawei, konuda oldukça iddialı.

Son etkinliklerinde gelecek modellerinde kullanılacak bir kaç teknolojiyi tanıtan Huawei yetkilileri, Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone X'ten biraz fazla esinlenmiş gibi görünüyor. 

Ön tarafa yerleştirilmiş yüz tanıma sistemiyle cihazın kilidinin açılması ve güvenlik önlemleri sağlanacak. Sistem, aynı Apple'ın kullandığı prensiple çalışacak ve yüzünüzün 300.000 farklı noktayı kullanarak haritasını çıkaracak. Tanıma işlemini 10 saniyede tamamlayacak olan teknoloji, 0,4 saniyede ekran kilidini açabilme yeteneğine sahip olacak. (Parmak izi okuyucular genellikle 0,2 saniyede bu işi hallediyorlar.) 

Animoji benzeri teknolojisini de tanıtan Huawei, bu konuda Apple'dan daha iyi olduğunu iddia ediyor. Bu iddiayı destekledikleri konu ise kullanıcının dilini de takip eden sistem, buna uygun şekilde animasyon karakterinin de dilini çıkarmasını sağlıyor. 

Firmanın bu yeni teknolojileri henüz sahip olduğu ya da yeni çıkardığı hiç bir cihazda bulunmuyor. Anlatılanlar arasında herhangi bir zaman bulunmasa da Huawei P11'e yetiştirileceği tahmin ediliyor. 

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam