Ana sayfa Haber Huawei”den 8 çekirdekli çip ve dahası

Huawei”den 8 çekirdekli çip ve dahası

0

çinli dev neler yapmayı planlıyor?
 

Son birkaç gündür Nvidia Tegra 4, Samsung Exynos 5 Octa, NovaThor L8580 ve Qualcomm’un isimlerini sıkça duyduk. Bu isimlere Huawei de katılmaya hazırlanıyor.
 
Huawei’den Richard Yu, yılın ikinci yarısında 8 çekirdekli işlemci yarışına katılacaklarını Engadget’a onayladı. ARM’nin big.LITTLE teknolojisini temel alan 8 çekirdekli çiplerde, 4 çekirdekli Cortex-A15 ve düşük güç tüketen 4 çekirdekli Cortex-A7 bulunuyor. Performansa göre iki işlemci arasında iş bölümü yapılıyor.
 
Huawei’nin 8 çekirdekli çipi hakkında daha fazla detay bilinmiyor. Ancak bu çip üretimi TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company) tarafından yapılacak. Yu, 8 çekirdekli çip olarak büyük olasılıkla önümüzdeki HiSilicon K3V3 çiplerden bahsetti.
 

 
Huawei, CES 2013’te Ascend D2 ve 6.1 inçlik Ascend Mate’i tanıttı. Ancak Mobile World Congress’de (MWC) yeni bir sürpriz daha yapacak gözüküyor. Huawei yeni bir süper ince P serisi akıllı telefonu MWC’de tanıtacağının işaretlerini verdi. Böylece Alcatel’in One Touch Idol Ultra modeli “En ince telefon” unvanını kaybedebilir. Büyük sürprizlerin ve yeni teknolojilerin tanıtıldığı CES 2013’ten sonra MWC’de yeni bombalar gelebilir. Yine oturup beklemekten başka çaremiz kalmıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here