Ana sayfa Haber Huawei Bulut Kongresi yarın (18 Eylül 2015) başlıyor

Huawei Bulut Kongresi yarın (18 Eylül 2015) başlıyor

0

Huawei Bulut Kongresi çerçevesinde, Sektör uzmanları ve fikir önderlerinin de dâhil olduğu 10 binden fazla katılımcı, bulut çağındaki en son trendlerle birlikte, dönüşüm fırsatlarını ve bu alandaki zorlukları masaya yatıracak. Huawei ayrıca yeni bulut bilişim ürünlerini de HCC 2015 dâhilinde sektöre tanıtacak.  

Dijital dönüşüm dalgasının dünyayı etkisi altına aldığı bu dönemde, BT sistemleri destekleyici araçlar olmaktan çıkıp, üretim araçları haline dönüşüyor. Bulut Bilişim teknolojisi, kurumların gelişiminde önemli bir rol oynarken, kurumlar bulut kullanım yeteneklerini her geçen gün daha fazla artırıyor.

Tıpkı internet şirketleri gibi, geleneksel sektörler de bulut bilişim yarışının içine dâhil oldular ve sektöre bulutları üzerinden servis sağlamaya devam ediyorlar. Bulut bilişim, şirketlere rekabette de önemli bir avantaj sağlayarak, farklı müşteri ihtiyaçlarına yönelik çözümleri de içeren bir konuma geldi. Bu kritik aşamada, bulut tabanlı dijital dönüşümde, Huawei de önemli bir rol üstlenerek, farklı sektörlerin bulutla dönüşümüne katkıda bulunuyor.  

Bulutla dönüşümü tek bir firmaya indirgemek doğru olmaz. Uçtan uca bir bulut bilişim çözümü geliştirmek için, tüm aktörlerin ortak çabasının yanı sıra; bulut servis sağlayıcılarının, yazılım – donanım üreticilerinin, sektör uygulayıcılarının, entegrasyon ve danışmanlık servislerinin işbirliği içinde çalışması gerekiyor.

 

Huawei Dönüşümlü CEO”su Eric Xu, HCC 2015 kapsamında Huawei”nin bulut eko-sistemi stratejisini paylaşacak. Gelecekte hem rekabetin hem sektörün gelişimi için, zincirleme sektörler ve açık işbirliği kavramları hayati önem taşıyor. Huawei, bu entegre stratejiye bağlı olarak iş ortakları ile beraber, açık ve işbirliğine dayalı bir bulut eko-sistemi kurmayı amaçlıyor. Huawei bunun için, farklı varyasyonlara sahip pazarlama kampanyaları, teknolojik işbirlikleri ve yeteneğe dayalı gelişim süreçlerini içeren girişim modelleri planlıyor.

Huawei bulut bilişim pazarına 2010 yılında dâhil oldu. İlk günden bu yana, sektörün gelişimi ve dönüşümü için, bu alanda önemli yatırımlara ve Ar-Ge faaliyetlerine imza attı. 

Huawei, HCC 2015 kapsamında 3 yazılım platformunun da tanıtımını gerçekleştirecek; “FusionSphere6.0, FusionInsight ve FusionStage”. FusionSphere6.0, kaynak optimizasyonu ve veri merkezleri ile kaynak havuzları arasındaki entegrasyonu sağlamak için oldukça ideal bir araç. FusionInsight ise veri ambarlarındaki bilgilerin yakınsanmasını sağlıyor. Bir diğer platform olan FusionStage de sektörlere özel uygulama geliştiriciler için, kullanışlı ve kolay bir PaaS bulut platformu olma özelliğine sahip.  Huawei kongrede ayrıca, veri merkezi bazlı veri servisi platformu OceanStor DJ”i de tanıtacak. OceanStor DJ, depolama kaynaklarının birleşik ağları kanalıyla, otomatik olarak iş bazlı veri servisleri sağlayarak, veri merkezinin operasyonel verimliliğini artırıyor.  7,200 m2″lik bir alan üzerinde gerçekleştirilecek olan HCC 2015, yılın en önemli etkinliklerinden biri. Kongre kapsamında Huawei”nin; taşıyıcı, medya kuruluşları ve finans şirketlerini de kapsayan iş ortakları ve müşterileri, dikey endüstriler özelinde bulut çözümlerini ve uygulamalarını sergileyecekler. Huawei ayrıca katılımcılar için, bulut bilişim uygulamalarının deneyimlenebileceği özel bir platform da oluşturacak. Kongre, açılış ve motivasyon konuşmalarına ek olarak 31 farklı oturuma ve 20 farklı sektör zirvesine ev sahipliği yapacak. Dikey endüstri temsilcilerinden ve kamu, finans, eğitim ve medya sektörlerinden, 200″den fazla konuk konuşmacı, bulut bilişimi, nesnelerin interneti ve veri merkezleri gibi farklı alanlarda tartışmaya açacak. HCC 2015, 80 ülke ve bölgeden 10.000 katılımcının beklentilerini cevaplayacak bir şekilde ağırlayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here