Ana sayfa Haber Huawei blok zincir teknolojisiyle çalışan Android için Sirin Labs”la temas halinde

Huawei blok zincir teknolojisiyle çalışan Android için Sirin Labs”la temas halinde

0

Blok zinciri genel itibariyle kripto paralarda kullanılan bir teknoloji olmakla birlikte, teknik anlamda birbiriyle ilişkili, güvenlik altına alınmış ve sayıları giderek artan kayıtlar anlamına geliyor. Piyasada bulunan tüm bilgisayar ve telefonlarla Bitcoin kazabildiğiniz bu teknoloji, fiziksel cüzdanlar gibi bu iş için kullanılacak özel donanım seçenekleri gerektirmiyor. Bloomberg’in haberine göre blok zinciri teknolojisine hazır bir telefon geliştirmek isteyen Huawei son günlerde Sirin Labs ile görüşüyor. 

Merkezi İsviçre’de bulunan Sirin Labs, blok zinciri teknolojisini barındıran ürünler geliştiriyor. Finney adlı telefonunu geçtiğimiz yıl duyuran firma, güvenliği arttırmak için bu teknolojiyi kullandığını belirtmişti. Bu telefon aynı zamanda dahili ‘cold-storage (soğuk depolama)’ adlı cüzdanı sayesinde, Ethereum gibi kripto paraları da depolayabiliyor. Cihazın ön siparişini veren müşterilere henüz gönderime başlamayan Sirin Labs, buna rağmen Huawei ile işbirliği yapmaktan da geri durmuyor.

Habere göre Huawei, blok zinciri uygulamalarını Android üzerinde çalıştırmak için SIRIN işletim sisteminin lisansını almayı planlıyor. Görüşmeler henüz başlangıç aşamasında olduğu için henüz bir anlaşma söz konusu değil. Her iki firmanın temsilcileri görüştüklerini doğrulamakla birlikte, konuyla ilgili başka bir ayrıntı vermediler. Sirin Labs aynı zamanda Twitter hesabında Bloomberg’in haberini yayınlayarak, haberi doğrulamış oldu. 

Blok zinciri teknolojisiyle desteklenen telefonların Huawei’nin desteğine rağmen geniş kitlelere yayılması zor görünüyor. Sirin Labs’ın söylediğine göre Finny adlı telefonun ön siparişini veren kişi sayısı 25.000 civarında. üstelik bu rakam, ön sipariş veren müşteriler için belirlenen fiyat, perakende satış fiyatından (999 dolar) daha düşük olmasına rağmen bu kadar az. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here