Ana sayfa Donanım Huawei Ascend P7 tekrar tasarlanıyor

Huawei Ascend P7 tekrar tasarlanıyor

0

Dün, Huawei‘nin birinci isimi kendi işletim sistemlerini geliştirebileceğini söylemişken, bir haber daha Huawei‘nin amiral gemisi modeli Ascend P7‘den geldi. Firma, Ascend 7′yi tekrar tasarlayarak ürünü iPhone 6‘nın karşısına rakip olarak tekrar sürecekler. Salı günü alınan karar, bugün basına yansırken, cihazın yeni yüzü eylül ayında piyasaya sürülecek. Ek olarak Huawei yeni Ascend P7‘leri, sınırlı sayıda kullanıcılara sunacak.

Huawei, yeni P7 stratejisi ile ilgili henüz bir fikir belirtmemişken, tekrar tasarım yenilikleriyle karşılaşacak farklı modeller de olacağı söyleniyor.

 

 

Huawei, ilk olarak Ascend P7‘de, daha fazla sağlamlık sunduğu söylenilen safir ekran teknolojisini cihazına uygulamakta kararlı. Apple‘ın gelecek nesil iPhone‘lar için de aynı stratejiyi yürütürken, Huawei de, safir ekrandan etkilenmiş durumda. Ascend P7 için, şase materyalinde de değişiklikler olacağı söyleniyor. Metal-plastik karışımı bir materyali P7′lere uygulamayı planlayan Huawei, cihaza getireceği yazılım ve donanım yeniliklerinin detayları henüz bilinmiyor. Şuan Android 4.4 KitKat bulunduran ve gücünü de 4 çekirdekli işlemciden alan cihazın ekran teknolojisi 5 inç’lik 1080 piksel ekrandan oluşuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here