Ana sayfa Haber Huawei, ABD Yasağı Olmasa 2019’da Samsung’u Geçebilirdi

Huawei, ABD Yasağı Olmasa 2019’da Samsung’u Geçebilirdi

0

Huawei; günlük ev ürünlerinden akıllı telefonlara, tabletlere ve dizüstü bilgisayarlara kadar değişen çeşitli cihazlara sahip dünyanın en tanınmış elektronik markalarından biri. Şu anda, şirket dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi.

Huawei’nin CEO’su Yu Chendong’un lansman sonrası yaptığı bir konferansta yaptığı açıklamada, şirketin ABD Yasağı olsa bile 2019’da dünyanın bir numaralı şirketi olma yolunda iyi mesafe aldığını söyledi. Ancak ona göre 2 numaralı şirket olmak yeterli değil.

Huawei birinci marka olmaya çok yaklaştı

Bu yılın başlarında Çin teknoloji devinin, şirketin ABD Ticaret Departmanı tarafından varlık listesinde yer alması nedeniyle dış operasyonları engellendi. Bu esasen kara listeye alınmış Huawei ve Google gibi Amerikan merkezli şirketlerin, şirketle ticari ilişki kurmasını yasakladı.

Yasaktan hemen önce Huawei, Apple’ın dünyadaki en büyük akıllı telefon markası olduğu iki numaralı noktayı Apple’dan almayı başarmıştı. Bu nedenle, Huawei’nin Samsung’tan da en üst noktayı alacağını varsaymak pek de zor değil.

Yetkililere göre, Huawei bu yılki yasak için olmasa dünyanın bir numaralı markası olacaktı. Ayrıca, insanların yanlış bir şekilde markanın Çin ve Çin halkının yurtsever olması nedeniyle popüler olduğunu varsaydığını ve bunun doğru olmadığını söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here