Ana sayfa Mobil Huawei 65 milyon Nova serisi akıllı telefon sattı

Huawei 65 milyon Nova serisi akıllı telefon sattı

0

Huawei tarafından bugün düzenlenen etkinlikte paylaşılana göre firma orta seviye serisi Nova’dan toplam 65 milyon adet satmayı başardı. Seri, firmanın da açıkladığı üzere iki yıl önce satışa çıktığı günden bu yana satılıyor.

Özellikle Çin’de ağır şekilde pazarlanan Nova serisi, orta seviye akıllı telefonlardan oluşuyor. 2016 yılında Nexus 6P tasarımından esinlenerek ortaya çıkarılan akıllı telefon serisi, sevimliliğine dayanarak satışlar yaptı. Örneğin Huawei nova 2 ve nova 2 Plus modelleri amiral gemisi P10 gibi rengarenk çeşitlere sahipti. Bu renkler arasında Yeşil, Altın, Mavi ve diğerleri yer alıyordu.

huawei nova

Daha sonra çıkan nova 2s modeli Mate 10 benzeri bir yaklaşım izledi ve parmak izi okuyucusu ve büyük ekranla geldi. Bu model içerisinde amiral gemisi seviyesi Kirin 960 çipsetini taşıyordu.

huawei nova

Daha yeni tanıtılan Huawei nova 4 ise firmanın ekranda ön kamera deliğine sahip ilk modelini sergiliyor. Bu tip bir tasarım kısa bir süre önce ilk defa Samsung’un Galaxy A8s modelinde karşımıza çıkmıştı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here