Ana sayfa İnternet HTML 5 desteği Internet Explorer 9″da

HTML 5 desteği Internet Explorer 9″da

0

Yeni tarayıcı HTML 5 sunarken XP desteğinden mahum bırakacak

Microsoft, Windows Phone 7 Series”in yanı sıra her türlü yeni çalışmasını MIX10 davetlilerinin karşısına çıkarıyor. Internet Explorer 9 ile ilgili çalışmalardan da bu etkinlikte bahsedildi.

IE9 beklendiği gibi HTML5 videoları destekleyecek. Microsoft”un “Chakra” kod adlı yeni JavaScript motorunu barındıracak olan bu tarayıcıda CSS3 ve SVG2 gibi yeni web teknolojileri de desteklenecek. Microsoft, IE9 ile hedeflediklerinden bir tanesinin internette daha hızlı gezinme deneyimi yaşatmak olduğunu söylüyor.

Yapılan ön gösterimdeki ACID3 testlerinde IE9 100 üzerinden 55 puan aldı, IE8′in aynı testten 20 / 100 aldığını düşünecek olursak bayağı bir ilerleme kaydedildiği sonucuna varabiliriz. Yine de, IE9 bu halde bile Chrome, Opera ve Safari”nin 100/100 puanlarının gerisinde kalıyor.

Bu arada Microsoft, IE9′un Windows XP”yi desteklemeyeceğini açıkladı, yapılan ön gösterim IE9′un Vista SP2 ve üzeri işletim sistemiyle yüklü bilgisayarda iyi bir şekilde çalıştığını gösteriyor. Dağıtıma sunulacak versiyon da aynı işi yapacaktır, orası kesin. Microsoft, Internet Explorer 9′un ilk geliştirici önizlemesini buraya tıklayarak indirebilirsiniz

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here