Ana sayfa Haber HTC Vive, VR Mağazasını Oculus Rift Kullanıcılarına Açıyor

HTC Vive, VR Mağazasını Oculus Rift Kullanıcılarına Açıyor

0

Platformlar arası VR için umut verici bir işaret 2 gün önce start verdi.

HTC Valve; Vive sanal gerçeklik kulaklığının dijital mağazasını en büyük rakibine açtı. Bu, Facebook’a ait kulaklıkta oyun oynayan Oculus Rift kullanıcılarının, artık HTC’nin Viveport mağazasından oyunlar ve uygulamalar satın almaya ve indirmeye başlayabileceği anlamına geliyor.

 

İşte Konu İle İlgili Detaylar

Oculus Rift kullanıcıları, Steam ve Oculus’un kendi mağazasından alışveriş yapabilecekleri seçeneklere sahip olacaklar. Ancak en azından yeni uyumluluk; kullanıcılara gezinti alışverişi yapmak için daha fazla seçenek sunacak. Yine de Viveport’ta taşınan başlıkların çoğu, Oculus Rift kulaklıklarıyla uyumlu değil. 1,400 başlıktan sadece 200’ünün Oculus kulaklıklarıyla uyumlu olduğu onaylandı. Bunun çok da büyük bir problem olmadığını söylemek mümkün.
Ayrıca HTC’nin geçen sene başlattığı ve kullanıcılara aylık ücret karşılığında sınırsız oyun ve uygulama erişimi sağlayan Viveport’a ait bir abonelik hizmet bileşeni de bulunuyor. 3 aylık üyelik şu anda 19,99 $, 6 aylık üyelik 39,99 $, 12 aylık üyelik ise 79.99 $. HTC; 16 Eylül tarihine kadar bir promosyon yayınlayarak, müşterilere hangi planı seçeceğinize bağlı olarak, sürekli Shooty Fruityand Final Soccer VR gibi belli başlı başlıkları koymaktadır.
Bunun ilerleyen dönemlerde diğer birçok markaya da örnek olabileceği düşünülüyor.

HTC markasının birçok farklı alanda öncü olduğu da biliniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here