Ana sayfa Donanım HTC Vive sanal gerçeklik gözlüklerinde 200$ fiyat indirimine gidiyor

HTC Vive sanal gerçeklik gözlüklerinde 200$ fiyat indirimine gidiyor

0

HTC, Vive sanal gerçeklik gözlüklerinde 200 dolar indirime gitti. Böylece sistemin toplam fiyatı 599$”a indi. Yapılan indirim tüketicilerin sisteme olan ilgilerini arttırmaya yönelik olmakla birlikte, bu yılın başlarında satışa çıkan Vive Tracker gibi aksesuar fiyatlarını da makul seviyeye düşürmeyi hedefliyor. Aynı zamanda popüler sanal gerçeklik oyunlarının olduğu HTC Viveport üyelik hizmeti de 1 ay süreyle bedava olacak. Vive”ın Amerika başkanı Dan O”Brien “Sanal gerçekliğin dünya çapında daha bariz şekilde kullanılır hale getirilmesini amaçlıyoruz. Şimdi fiyatları yenilemenin doğru bir zamanlama olduğunu düşünüyoruz” diyor.

Yapılan bu indirim, Oculus Rift”in Mart ayında yaptığı 200$”lık indirimi yansıtıyor. Yani her ne kadar Rift şu anda yaz indirimi nedeniyle 399$ olsa da, her iki sistem de şimdi aynı fiyat seviyelerinde. O”Brien, Oculus”ün Rift için verdiği sözde olduğu gibi mevcut Vive serisinin de kısa süreli olmadığını söylüyor. “Başka bir ürün için piyasayı temizlemek gibi bir niyetimiz yok. Vive”ın bu versiyonunun 2018″e kadar piyasada kalacağı yönünde beklentiye sahibiz.” Kullanıcılar, kablosuz adaptörler, yeni bir gözlük bandı ve diğer eklentilerini yenileyebilirler.  “Kullanıcıların sürekli yeni bir donanım satın almak zorunda kalacakları hissine kapılmalarını istemiyoruz. Bugün üzerinde çalışma yaptığımız şeylerin, mevcut setle de çalışmaya devam edeceğini bilmelerini istiyoruz” diyor O”Brien.

 

Aynı zamanda HTC”nin “Vive kablo sistemi” gibi birimlerinin de geliştirildiğini belirten O”Brien, yeni nesil bir donanımdan söz etmiyor. Bu tip ufak tefek tasarım değişikliklerinin zaman içerisinde gerçekleşmeye devam edeceğini belirten yönetici, Vive”ın ortak yapımcısı Valve”in sunmakta olduğu bir geliştirmenin, bir süre için uygulamaya aktarılmayabileceğini söyledi: “baştan aşağı yenilenmiş hareket kumanda seti. O”Brien yeni kumandaların henüz prototip aşamasında olduklarını söylüyor. Bununla birlikte geliştiriciler test amacıyla bu kumandalardan edinmeye başladılar bile. “Tüketici versiyonu üzerinde hala çalışma yapmaya devam ediyoruz” diyor O”Brien.

Bu arada belirtmekte fayda var: Yeni fiyat indirimi Vive”ın 1.200$”lık ticari oluşumları hedefleyen “Business Edition” paketini etkilemiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here