HTC ve Motorola: "Apple gibi akıllı telefonlarımızı yavaşlatmıyoruz!"

Apple'ın pili eskiyen iPhone'ları yavaşlattığını açıklamasının ardından rakiplerden karşı hamleler geldi.

Motorola Moto Z2 Force (Solda) ve HTC U11 (Sağda)

En büyük akıllı telefon üreticilerinden iki tanesi olan Motorola ve HTC, açık bir diller akıllı telefonlarını batarya kapasitelerine bakarak ya da başka bir sebepten ötürü yavaşlatmadıklarını açıkladılar. Açıklama, Apple'ın cihazlarını bilerek yavaşlattığını doğrulamasına bir yanıt olarak görülüyor.

Geçen hafta Reddit'te ortaya çıkan birkaç test sonucunda iPhone modellerinin pilleri eskidiğinde işlemci hızları ciddi oranda azalırken pil yenisiyle değiştirildiğinde performansın eski haline döndüğü kanıtlanmıştı. Bu durumun kullanıcılar üzerinde akıllı telefonlarının eskidiği ve yenisini almaları gerektiği algısını oluşturması sebebiyle Apple resmi bir açıklama yapmış ve bunun bir hata değil, cihazı ve kullanıcıları koruyan bir özellik olduğunu belirtmişti. Bu açıklamanın ardından firmaya davalar ve sözlerin ardı arkası kesilmedi.

Apple'ın cihazlarında böyle bir uygulama yapması doğal olarak akıllara diğer akıllı telefon üreticilerinin de aynı işlemi cihazlarında uygulayıp uygulamadıkları oldu. Firmalara ulaşıldığında ilk cevap verenlerden olan HTC ve Motorola, böyle bir uygulamaları bulunmadığını ve cihazlarının her zaman sahip olduğu tam kapasiteyle çalıştığını belirtti.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam