Ana sayfa Mobil HTC U11 Life Android 9 Pie güncellemesi almaya başladı

HTC U11 Life Android 9 Pie güncellemesi almaya başladı

0
htc u11 life

HTC’nin Android One özellikli akıllı telefonu U11 Life, firmanın Android 9 Pie güncellemesi alan ilk modeli oldu. U11 Life için yeni güncelleme şuan Romanya’da dağıtılmaya başlandı ve kısa sürede tüm Avrupa’ya yayılması bekleniyor. Güncelleme, Google yeni sürümü tanıttıktan dört ay sonra ortaya çıktı.

Android One programının başlıca getirisi olan hızlı güncellemelere rağmen cihazın bu kadar uzun bir sürede güncelleme alması üzücü. Nokia, kendi ürün kataloğundaki Android One modelleri yeni Android sürümü tanıtıldıktan haftalar sonra güncelleyerek rekorlara koşabiliyor. Nokia bir istisna olsa da yeni sürüm için dört ay da Android standartlarında son derece iyi bir süre. One programının bir diğer getirisi ise saf arayüz denilebilir. Üreticiler akıllı telefonlarını kendi yazılımları ve tasarımlarıyla kirletirken bu programdaki cihazlar, Google tarafından sunulan stok uygulamaları kullanıyor ve istenildiği gibi kişiselleştirilebiliyor.

Tayvanlı teknoloji firması HTC, bir süredir pek de iyi durumda olmadığından diğer akıllı telefonlarına güncelleme yapabilmek için ne kadar vakit ayırdığını bilemiyoruz. Umarız amiral gemisi U12+ ve geçen yılların en iyileri U11 ve U11+ yakın zamanda en yeni sürüme ulaşır.


Aracı: GSMArena
Kaynak: Twitter

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here