Ana sayfa Mobil HTC One tanıtıldı

HTC One tanıtıldı

0

HTC BlinkFeed, HTC Zoe ve HTC BoomSound ile HTC One”ın benzersiz yeni akıllı telefon deneyimi

HTC; bugün yeni amiral gemisi HTC One”ı tanıttı. Kusursuz alüminyum tek parça gövdede hayat bulan yeni HTC One; cep telefonu deneyimini yeniden keşfeden ve akıllı telefonlar için yeni bir standart belirleyen HTC Sense 5, HTC BlinkFeed, HTC Zoe ve HTC BoomSound gibi inovasyonları bir arada sunuyor.
 

HTC One”ın donanım kısmında şık alüminyum bir gövde görülüyor. 4,7 inç, Full HD 1080p ekrana sahip olan cihaz sadece 143 gr. Gövdesinin tamamı metal olan HTC One, kavrayış açısından kolaylığın düşünüldüğü ve cihaza yansıtıldığı inceltilmiş kenar tasarımına sahip.
 

Yazılım açısından bakıldığında ise telefonda Android 4.1.2 işletim sistemi görülüyor. Qualcomm Snapdragon 600, dört çekirdekli 1,7 GHz işlemcinin yer aldığı cihazda 2 GB RAM mevcut. Arkada süper hassas bir kamera ile kullanıcılara yüzde 300 daha fazla ışık yakalayarak fotoğraf çekimi vadeden HTC One, önde 2.1 MP ve bir kamera bulunduruyor. ön kısmında ayrıca çift stereo hoparlörleri olan cihazla ses konusunda sıkıntı yaşamayacağınız kesin. Etkinlikte cihazın 32 GB ve 64 GB versiyonlarıyla çıkacağı belirtildi.
 

Tüm bu temel özelliklerinin yanında akıllı telefonlar için yenilik sayılacak pek çok niteliği HTC One”da görüyoruz. HTC Sense 5, HTC BlinkFeed, HTC Zoe ve HTC BoomSound gibi özellikler akıllı telefon deneyiminde kullanıcılara ilkleri yaşatacak.
  

BlinkFeed, HTC tarafından sunulan ve Flipboard uygulamasına benzeyen bir uygulamadır. BlinkFeed ile tek sayfada, haberleri, sosyal durum güncellemelerini ve diğer bilgileri tek ekranda canlı olarak yakalamanız mümkün.
 

HTC Zoe, cihazın sahip olduğu kamera özelliklerinden biri. Zoe çekimi ile kısa video kilipler elde edebilirsiniz. Kamera, kullanıcının tuşa bastığı andan bir saniye öncesini kaydeder ve sonra üç saniye daha kayıt yapar. Böylece dört saniyelik bir video elde etmiş olursunuz. Ayrıca bu uygulama ile özel bir etkinlikten çektiğiniz fotoğrafları müzik eşliğinde izleyerek bir video elde edebilirsiniz.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here