Ana sayfa Haber HTC One M9 Android 5.1 güncellemesi geldi

HTC One M9 Android 5.1 güncellemesi geldi

0

htc one m9 android 5.1

HTC, bu gece itibariyle One M9 modelleri için Android 5.1 güncellemesini yayımlamış bulunuyor. Avrupa’da kısmen başlamıştı, Bireşik Arap Emirlikleri, Rusya Orta Doğu ve Türkiye’de başladı Android 5.1 güncellemesi, hala da güncellemeler devam ediyor. HTC, daha önce verdiği 90 günlük süreyi doldurmuş fakat geçen 90 güne rağmen Android 5.0 Lollipop güncellemesini epeyce geciktirmiş, mayıs ayı itibariyle Android 5.0 güncellemesini One M8 modelleri için yayımlamıştı. Benzer bir gecikme artık söz konusu değil, Android 5.1′in resmi olarak Nexus’lara yayımlanmasından 2 ay sonra güncellemeler HTC tarafından hız kazandı ve Android 5.1 güncelleme konusunda artık firma daha hızlı. Bununla birlikte HTC’nin, One M9 modelleri için Android 6 çalışmalarına da hız verdiği biliniyor.

Daha önce belirtilene göre, bu günclleme ile birlikte HTC One M9 ile birlikte gelen bazı bloatware’ler kendisini yok edecek, daha sade bir yazılım altyapısı One M9‘larda bulunacak. Ek olarak bazı kullanıcılar ciddi bir şekilde telefon konuşmaları sırasında problem yaşıyor, bu problem de HTC One M9 güncellemesi ile çözüleceği söylenmişti.

HTC One M8 için Android 5.1 güncellemesi için firma hala çalışmalar yürütüyor fakat resmi olarak yayımlanma tarihi şimdilik belli değil. HTC One M7 Andorid 5.0 Lollipop güncellemesi, bu model alacağı son Android güncellemesi oldu. M8 için başka Android Lollipop güncellemesi beklenmiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here