Ana sayfa Haber HTC One M8 ve One M9 Android 5.1 güncelleme raporu

HTC One M8 ve One M9 Android 5.1 güncelleme raporu

0

HTC, One M8 ve One M9 modelleri için Android 5.1 güncelleme desteğine hız verdi. HTC One M8 Android 5.1 güncellemesi, yaklaşık 1 ay önce test aşamalarına başlamışken, ABD’de One M9 modellerine 1 Temmuz itibariyle Android 5.1 güncellemesinin yayımlanacağı duyuruldu. İlk etapta beta haliyle yayımlanacak olan Android 5.1 güncellemesi, ardıından One M8 modellerinde beta olarak görünecek ve çok yakın dönem içerisinde de dünya çapında HTC One M9 ve HTC One M8 modellerinde Android 5.1 güncellenecek.

Süreç değerlendirmesi açısından, bu durumun tam tersi olarak Android 5.1 güncellemesi HTC One M8 modeline bekleniyor. HTC One M8‘ler için henüz 1 aylık bir sürüm olan Android 5.1, yaklaşık 4 ay sonrasında tam sürümüne kavuşarak güncellemeyi resmi olarak alacaklar. Ardından dünya çapında One M9 Android 5.1’e güncellenerek HTC’nin One modelleri için Android 5.1 yolculuğu sona ermiş olacak.

Ek olarak HTC, çok beklenmesine rağmen One M7 modeline Android güncelleme desteğini çektiğini duyurdu ve One serisinden sadece M8 ve M9 serisinin, bu güncellemeyi alacağı duyuruldu.

HTC One M9 için Android 5.1 güncellemesinin ise, One M8’in 2 ay sonrasında geleceği raporlandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here