Ana sayfa Haber HTC One M8 Android 5.1 güncellemesinde gelişmeler var

HTC One M8 Android 5.1 güncellemesinde gelişmeler var

0

HTC One modelleri için Android 5 Lollipop güncelleme süreci biraz sıkıntılıydı, One M9′un piyasaya sürülmesiyle birlikte One M8 ve One M7 modelleri için Android 5.0.2 güncellemesi hız kazandı ve bu ay başı itibariyle HTC One modellerinde yaşanan Lollipop problemleri de çözülerek geciken güncellemenin bir nebze tatlı bir yönü oldu. HTC One modelleri için Android 5.1 güncellemesi, geçmiş güncellemelere nazaran daha basit ve daha kolay gerçekleşecek, zaten firma One M8 Android 5.0.1 güncelleme sürecinde aynı zamanda Android 5.1 güncellemesi üzerinde çalışıyordu. üstelik bu dönem içerisinde One M7 modeline Android 5.1 güncellemesinin gelmeyeceğini ve bu modelin artık yazılım desteği almayacağını da duyurdu.

,Karşılaştırma açısından HTC One M8 modeline Android 5.1 güncellemesi, Sony Xperia Z3 Android 5.1 güncellemesinden, kabaca bakıldığında yaklaşık bir ay daha geç gelmesi bekleniyor. Sony, Xperia’lar için Android 5.1 güncellemesi için oldukça hızlı davranıyor.

Android 5.1, şu günlerde Nexus 5, Nexus 4, Nexus tabletlerde ve en son olarak Nexus 6 modellerinde kullanılmaya başlandı. 

HTC One M8 Android 5.1 güncellemesinin tahmini tarihi yıl sonu olarak görülüyor, henüz kış dönemine girmeden.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here