Ana sayfa Haber HTC Nexus 9 yarın satışta

HTC Nexus 9 yarın satışta

0

HTC, daha önce iş ortakları NVIDIA‘nın deşifre ettiği gibi, bugün Nexus 9‘un piyasaya çıkış tarihini duyurdu. HTC ile Google‘ın ortak çalışmalarının ürünü olan Nexus 9, ilk Android Lollipop sürümüne sahip tablet ile teknoloji tarihine geçecek. 

2K ekran donanımıyla ve HTC‘nin başarılı özelliği BoomSound, 8 MP ve 1 MP kamera ve Tegra K1 altyapısıyla HTC Nexus 9 yarın, 16GB, 32GB, 32GB LTE modelleriyle  Google Play mağazasından  satışa sunulacak. Dünya çapında satış ise 3 Kasım itibariyle başlayacak. Cihazın Türkiye fiyatı 2015 yılı olarak görülse de, tıpkı daha önceki Android L araştırmalarımız gibi bu konuda da araştırmalarımız mevcut.

Daha önce, Android L‘nin en somut gelişmenin 15 Ekim’de olacağı araştırmasındaki kaynaklarımızla yaptığımız durum değerlendirmesinde, HTC‘nin tek bir günde bütün dünyaya Nexus 9‘u satışa sunmak gibi bir planı olmayabilir. HTC, sırasıyla piyasaya sürüleceği ülkelerde gerçekleştireceği basın toplantılarıyla ve lansmalarda Nexus 9‘u piyasaya sürebilir. Türkiye’deki satış durumuna bakarsak, kaynak HTC‘nin Christmas tatili sonrasında Türkiye’de Nexus 9‘un lansman ile piyasaya sürüleceğini söylüyor. Bu tarih, tahmini olarak Ocak ayının ilk haftası olarak anlaşılabilir.

Benzer kaynaklardan benzer bilgiler geldikçe en sağlıklı haberleri sizlere aktaracağız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here