Ana sayfa Haber HTC kiminle ortaklık oluşturacak?

HTC kiminle ortaklık oluşturacak?

0

HTC’nin mobil bölümünün düşüşe geçmesi sadece bu döneme has değil, daha önce One M9 dönemlerinde de satış düşüşleri yaşıyordu. Buna karşın firmanın bütçesel problemler yaşadığı söylense de HTC bunu ısrarla yalanlıyor. HTC’nin son tepe seviye modeli HTC 10, fazlasıyla beğeni topladı, hem Türkiye’de hem diğer bölgelerde özellikle saf yazılımıyla dikkat çekiyordu fakat Türkiye’deki satış fiyatı nedeniyle epeyce eleştirildiler. 

öncelikle çin’deki kaynakların HTC’nin mobil departmanını idari olarak değil, hisse olarak satacağını belirtti. Ardından HTC tekrar yalanladı bu durumu ancak son bilgiler üreticinin ODM olarak hizmette kalacağını belirtiyor. ODM olayı, son Google anlaşmasıyla biraz daha denizin üzerine çıkmış olsa da kulağa epeyce mantıklı geliyor bu durum.

En güncel duruma göre HTC bazı üreticilerle masaya oturup anlaşmaya çalışacak. HTC yöneticileri, eksikliklerini çevre birimler ve I/O teknolojileri konusunda eksiklik görüyorlar. Durum böyle olunca HTC’nin tıpkı sağlık teknolojilerinde Under Armour ile yaptığı gibi eksikliklerini tamamlayabilecek bir üreticiyle anlaşmaları gündemde. Bazı kaynakların dilinde Microsoft ve Nokia var. 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here