Ana sayfa Mobil HTC EVO 4G

HTC EVO 4G

0

Süper Star 4G mercek altında

HTC firması, bu yaza damgasını vuracak, bizim bildiğimiz dünyanın ilk 3G/4G telefonu olan HTC EVO 4G”yi müjdeledi. Henüz Türkiye”de desteklenmeyen bir bağlantı özelliğine sahip olsa da, biz bu yeni “Süper Starı” sizlerle tanıştırmak istedik.

Kıyaslanamaz 4G tecrübesi
Andorid tabanlı HTC EVO 4G”de bulunan hızlı ve sınırsız bant genişliği; WiMax ağlarına erişimi kolaylaştırırken diğer cihazlarla yapılan veri alışverişi de hızlanıyor. İnanılmaz özellikler taşıyan bu cihaz, 1 Ghz”lik Qualcomm Snapdragon işlemcisiyle basit ve hızlı kullanım sunuyor.
 


 
Saniyede multimedya deneyimi
HTC EVO 4G, bize 4G hızıyla saniyede müzik, resim, dosya veya video paylaşmamızı sağlayacak bir multimedya deneyimi sunuyor. HTC EVO 4G, 4,3 inç”lik bir ekrana sahip. Mesela, iki parmağımızla oynattığımız bir videoya zoom yapabiliyoruz. İnternet gezgini ise, bu geniş ekran için özel tasarlanmış. Haliyle 4G”nin kıyaslanamaz tecrübesini en üst seviyede yaşıyorsunuz.

 

 

Mobil “Hot Spot”
Mobil “Hot Spot” (sıcak nokta) özelliği, tıpkı Wi-Fi gibi çalışarak, Wi-Fi özelliği olan 8 ayrı cihazın da 4G tecrübesi yaşamasını sağlıyor. Kullanıcılar dizüstü bilgisayar, kamera, müzik çalar ve herhangi bir Wi-Fi özelliğe sahip bir cihazla internet bağlantısını kolaylıkla paylaşabiliyor. HTC Sense arabirimi kullanılan EVO 4G’de, 3.5mm kulaklık girişi ve MicroUSB girişi de unutulmamış.
 

 
HTC EVO 4G, “Friend Stream” özelliğiyle sosyal ağlardaki paylaşımları da, anında ekrandaki küçük bir panele yansıtıyor ve ekranlar arasında kolayca geçiş sağlıyor.

 

  Kötü çözünürlüklü videolar tarihe gömülüyor

HTC EVO 4G”nin en önemli özelliklerinden biri de, iki kameraya sahip olması. Bu kameralardan biri, 8.0 megapiksel ve otomatik özelliğe sahip. 1.3 megapiksellik kamera ise, HD kalitede video kaydedebiliyor. Bu yönüyle de, bugün kullandığımız herhangi bir telefondan video çekme veya izleme konusundaki beklentileri bir hayli aştığını söyleyebiliriz.

HD video özelliği ve 4G hızıyla HTC EVO 4G, yavaş video yüklemelerini ve kötü çözünürlükteki videoları tarihe gömüyor.

Ayrıca çektiğiniz herhangi bir videoyu HDMI kablosuyla doğrudan HD bir televizyonda izlemeniz mümkün. Dahili hafızası 1GB olan HTC EVO 4G”nin 32GB’ye kadar microSD desteği bulunuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here