Ana sayfa Mobil HTC EVO 3D

HTC EVO 3D

0

Gözlüğe gerek duymadan karizmatik bir 3D deneyimi için…
 

İç güzelliğe sahip bir dev

HTC, 3D görüntü teknolojisi furyasına ilk katılan cep telefonu geliştiricilerinin başında geliyor. EVO 3D adını verdiği akıllı telefon, herhangi bir gözlüğe gerek duymadan 3D fotoğraflar çekebilmenize ve görüntüleyebilmenize olanak sağlıyor. EVO 3D’nin işlevsellikleri sadece 3D etrafında dolanmıyor. Bu, telefonun en büyük artılarından biri. Şık ve karizmatik hatlara sahip EVO 3D, büyüklük bakımından piyasadaki en kallavi telefonlardan biri. 4.3 inç ekrana sahip. Bu ekrana sığdırılan ekran çözünürlüğü ise 540×960. çözünürlük açısından baktığımızda, 480×800 ekran çözünürlüğüne sahip olan Samsung’un Galaxy SII’siyle aynı ekran boyutunda olmasına rağmen daha yüksek çözünürlük içerdiği gözlerden kaçmıyor. Ayrıca 3D LCD kapasitif dokunmatik ekranı, 16 milyon renk skalasına sahip.
 

htc evo 3d
 
EVO 3D ile 3D fotoğraf çekmek son derece kolay. Ne var ki arka panelde bulunan 5 MP’lik kameralar fiziksel konumlandırılmalarından dolayı, dikey 3D fotoğraf çekmek, yatay 3D fotoğraf kadar kaliteli sonuç vermiyor. Hatta HTC, konuyla ilgili gerekli uyarıları da ekran üzerinde yapıyor. Ayrıca 5 MP çözünürlük, 3D fotoğraflar için geçerli değil. 3D modda fotoğraf çekmek istediğinizde, maksimum 2 MP çözünürlüğe sahip oluyoruz. 3D moddan çıkıp 2D moda geçmek için telefonun sağ kenarındaki göstergeyi 2D moda geçirmek yeterli. öte yandan 2D fotoğrafların kalitesi de, diğer 5 MP’lık HTC telefonlarından daha iyi. 3D fotoğraf özellikleriyle piyasaya sürülen bir telefonun, 2D , fotoğraflara da önem vermesi, HTC’nin bizden tam puan almasına sebep oldu.

 

Kullanım refleksleri

Her ne kadar büyük ekrana sahip olmasının avantajlarını sonuna kadar kullanıcılara yansıtmayı başarsa da EVO 3D, 4.3 inç dokunmatik ekrana sahip telefonların yanlışlıkla alakasız işlemlere başlaması sorununa çözüm bulamamış. Telefonla bir şeyler yaparken bir anda çok alakasız bir menüde bulabiliyorsunuz kendinizi. Zira kapasitif özellikli dev dokunmatik ekran, herhangi bir etki anında etkiye tepkiyle cevap veriyor ve bambaşka bir menüye geçiş yapabiliyor. Bu sorun, telefonu kullandıkça minimuma iniyor. Zira kullanım alışkanlıkları bir kez daha doğal seleksiyon yaparak efektif bir kullanım imkanı sunuyor.
 

htc evo
 
HTC, EVO 3D’de önemli bir yeniliğe giderek alışılagelmiş HTC bataryalarından farklı olarak, daha büyük boyuttaki Li-Ion 1730 mAh bataryayı kullanmaya karar vermiş. Maalesef bu büyük batarya seçimi, telefonun şarjının sorun çıkarmasına engel olamamış. EVO 3D’nin şarjı çok hızlı tükeniyor. Böylesine büyük ekrana sahip, 3D özellikli, işlevsellikleriyle ön planda olan bir telefonun, şarjının da hızlı tükenmesi beklenen bir sonuç fakat HTC, bu sorunu ön görüp daha etkili çözümler sunabilirdi.

 

Tüm bu 3D furyasının haricinde EVO 3D, son derece başarılı bir telefon. EVO 3D, yenilikçi HTC Sense arayüzünün Android 2.3 Gingerbread ile olan mükemmel uyumu, yağ gibi kayan menü geçişleri, internette gezinme kolaylıkları ve benzeri birçok artı puana sahip. Fiyatının bu denli yüksek olmasının sebebi ise belli oluyor ki sadece 3D özelliklere sahip olması değil.
 
htc
 
Eğer HTC, EVO 3D üzerindeki 3D özelliklerini kaldırsaydı, fiyatı biraz daha aşağı düşerdi belki ama, kesinlikle yine de en pahalı reyonlardaki yerinden vazgeçmezdi.
http://www.htc.com/tr/

Fiyatı: 1800 TL
Puan: 94

Artıları:
+ Eğlenceli 3D deneyimi
+ Hızlı menü geçişleri
+ Güçlü donanım
+ Kaliteli animasyonlar
+ sosyal ağ entegrasyonları

Eksileri:
– Şarjının çabuk bitmesi
– Fiyatı

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here