Ana sayfa Mobil HTC Desire S

HTC Desire S

0

HTC’nin, son teknolojiler ile donattığı yeni akıllı telefonu Desire S, tasarımı ve zengin işlevselliğiyle tutkularımızı esir almayı bildi…
 

Akıllı telefon sektörünün önemli bir bölümünü domine eden ve tıpkı iPhone ile Apple”ın başardığıg gibi kendisine has bir hayran kitlesi kazanmayı başaran HTC, Desire S adlı yeni akıllı telefonuyla raflardaki yerini alıyor. HTC Desire S, ilk bakışta güçlü ve sert bir duruşa sahip. Kutusundan çıkardığınız anda telefonun sert bir mizaca sahip olduğunu fark ediyorsunuz. Desire S ile birlikte HTC, Desire serisinin yüzünü geleceğe döndürmüş. İşletim sistemi olarak Android 2.3 Gingerbread kullanan ürün, işlevselliğiyle ayrı, tasarımıyla ayrı bir baş döndürücü etkiye sahip. Desire S için multimedya telefonu diyebileceğimiz gibi, iş dünyasının vazgeçilmez ürünlerinden biri olmaya aday olarak da gösterebiliriz. Sahip olduğu bu çok yönlülüğü, Android”in geniş uygulama desteği ve pratik arabirimiyle birleştiğinde, ortaya böyle güzel bir sonuç çıkması çok da anormal değil. Tek çekirdekli 1 GHz Scorpion işlemci kullanan telefon, Qualcomm”un Snapdragon işlemci platformu ile Android 2.3″den üst düzey bir performans almamıza olanak sağlıyor. Gingerbread, Desire S içerisinde deyim yerindeyse su gibi akıyor.
 

HTC desire s

 

İnternet bağlantı özellikleri ve internet uygulamalarının çokluğu sayesinde Desire S, sık sık internete giren mobil kullanıcıların ilk tercihi olacaktır. Zira kurulu olarak gelen uygulamalar arasında iki adet Twitter istemcisi, elektronik posta uygulamaları, navigasyon ve çeşitli konum bazlı servisler yer ve benzeri birçok uygulama yer alıyor. öte yandan, içerisinde barındırdığı Wi-Fi Hotspot teknolojisi sayesinde, 3G ağınızı Desire S üzerinden bir Wi-Fi ağı olarak civardaki cihazlara tanıtabilirsiniz. Desire S ile internette gezinmek, gayet başarılı bir performans sunuyor. İnternet kullanımının pratik olması, günümüz dünyasında bir akıllı telefonun olmazsa olmaz şartıdır. Desire S, bunu iyi kotarmış.

 


3.7 inç ekrana sahip olan Desire S, Gorilla Glass ekranı üzerinde çoklu dokunma desteği sağlıyor. HTC Sense arayüzü, telefonda bizleri karşılıyor. ön ve arka kameraları ile görüntülü konuşma gerçekleştirmek ve fotoğraf çekmek mümkün. Arka kamerasının çözünürlüğü ise 5 MP. LED flaş ile birlikte karanlık ortamlarda bile başarılı sonuçlar elde etmek mümkün. Kaydettiğiniz materyalleri mikro SD aracılığıyla telefonda depolamak mümkün. Ayrıca MP3″lerinizi dinlemek için de tatminkar bir ses çıkışı sağlıyor. Desire S”in alüminyum kaplaması, telefona bir ağırlık katıyor. Bu eşsiz ağırlık, gün boyu yanınızda size eşlik edebilecek güce sahip. Zira Desire S”in pil ömrü hayli yüksek.
 

htc desire s
 

Desire S ile birlikte Desire serisi, fiziksel tuşlardan kurtuluyor. Artık tüm tuşlar dokunmatik ekran üzerinde yer alıyor ve HTC Sense arayüzüyle birlikte başarılı bir performans sunuyor. öte yandan PDF ve döküman görüntüleyicisi ve çeşitli HTC uygulamaları sayesinde Desire S, başarılı bir akıllı telefon deneyimi sunuyor.

www.htc.com.tr

Tasarım: 5
Performans: 5
Kullanım: 4
Genel Puan: 90

Artıları:
• Şık alüminyum kaplama
• üstün performans
• Pratik internet kullanımı

Eksileri:
• Wi-Fi/3G esnasında hızlı pil tüketimi

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here