Ana sayfa Haber HTC”den yeni 5.5 inç tepe seviye modeli geliyor

HTC”den yeni 5.5 inç tepe seviye modeli geliyor

0

HTC, One M9 modelinin ardından bir One M modeli daha tanıtmaya hazırlanıyor. One M9‘un diğer varyasyonları şu sıralarda gündemde fakat HTC, Android Marshmallow‘un yayımlanmasının hemen ardından, piyasaya süreceği iki yeni, farklı tasarımlara sahip One modeli ortaya çıkmaya başladı. Bir One M modeli 5.5 inç boyutlarında, bir diğer modeli ise phablet özelliklere sahip, fakat özellik itibariyle aynı özelliklere sahip olacaklar. IFA 2015 bu iki yeni model için kuvvetle muhtemel tarihler ancak, Snapdragon 810′da yaşanan problemler nedeniyle Snapdragon 820′yi bekleme gibi bir karar almış da olabilirler. Piyasaya çıkış tarihi olarak Marshmallow’un ardı işaret edildiği için modelin IFA 2015’te tanıtılma ihtimali yüksek.

Detaylara bakacak olursak, HTC‘nin yeni One modeli, Engadget’te yer alan 5.2″lik sızıntı olan modele benzer özellikleri bulunuyor. 4GB RAM, QuadHD ekran teknolojisi, fiziksel tuş tercihleri, Engadget’in dikkatini çekmeye çalıştığı modele oldukça benziyor fakat diğer kaynaklarda bu yeni modellerin Snapdragon 820′ye sahip olacağı söylenirken, diğer 5.2″lik modelin MediaTek işlemcisiyle donatılacağı yazılıyordu. 3 farklı model, iki farklı kaynak, Snapdragon‘lu model daha yüksek bir ihtimal gibi duruyor.

Şimdi HTC ciddi bir şekilde akıllı telefonlarında radikal değişikliklere gidiyor. özellikle son dönemlerde işten çıkarılan çalışanların sayısı azımsanmayacak sayılarda, bunun gibi işten çıkarma gibi durumların ardından, firmaların radikal değişikliklere giderek, daha farklı teknolojiler sunduğu görülmüştü. Microsoft da buna iyi bir örnek. Geçtiğimiz yıl yaz döneminde binlerce Lumia çalışanı işten çıkmış, firma küçük çapta küçülmeye gitmişti ancak Windows Phone, o günlere nazaran şimdi daha iyi bir durumda.

HTC’nin “selfie” odağını değiştireceği, tasarımında radikal değişiklikler uygulayacağı, güncelleme desteğini de stratejik olarak değiştirebileceği bir One serisi, IFA 2015’te tanıtılabilir. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here