HTC'den çift kameralı, büyük bataryalı U11 Eyes modeli

6 inç ekrana sahip olan telefon Snapdragon 652 işlemciye ve yüz tanıma özelliğine sahip

HTC, selfie çekimi için özel olarak tasarlanmış çift ön yüz kameraya sahip yeni U11 Eyes telefon modelini duyurdu. Ön yüzde yer alan 5 megapiksellik kameralar HDR desteğine sahip olmakla birlikte fotoğraf çekimi esnasında ya da fotoğraf çekildikten sonra alan derinliği ayarlamasını sağlayan ‘bokeh’ modu özelliğini de barındırıyor. Bunların yanında gözalıcı selfie çekimini kolaylaştıracak bir de ‘beauty mode’ adı verilen özellik bulunuyor.

Aynı zamanda Snapdragon 652 işlemciye sahip olan yeni modelin ekran büyüklüğü ise 6 inç. Arka yüzde yer alan kamera 12MP çözünürlükte. Yüz tanıma ile tuş kilidi açma, ‘edge sense’ (yanlardan sıkıştırarak uygulama açma, haritaları büyütme ya da farklı özellikleri aktive etme) gibi özelliklerin de bulunduğu telefon aynı zamanda su ve toza dayanıklı. Telefonda 3.930 mAh büyüklüğünde devasa bir batarya bulunuyor. Cihaz, orta seviye bir cihaz olmakla birlikte önceki U11 modelleriyle aynı parlak görünümlü tasarıma sahip.

HTC, U11 Eyes’ın kamerasının gerçek bir insan yüzüyle fotoğraf ya da videoyu ayırabildiğini iddia ediyor. Yüz tanıma özelliği aynı zamanda güneş gözlüğü ya da yüz maskesi takıldığında da kişiyi tanıyabiliyor.

Bununla birlikte 3.5mm kulaklık girişinin ve arka yüzde parmak izi tarayıcısının olmaması, olumsuzluklar arasında sayılabilir. U11 Eyes kırmızı, gümüş ve siyah renklerde üretilecek. Önümüzdeki Çarşamba günü Hong Kong’ta 64GB’lık modeli yaklaşık 500$ fiyatla satışa sunulacak. Çin’de ise ay sonunda çıkması planlanıyor.

Etiketler: u11-eyes htc snapdragon-652
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam