Ana sayfa Haber HTC akıllı telefon lideri istifa etti: Firma son amiral gemisini tanıtmak için...

HTC akıllı telefon lideri istifa etti: Firma son amiral gemisini tanıtmak için hazırlanıyor

0

HTC U11 Plus ve sıkılabilir kenarları ile kullanılabilen kısayollar

Bugün Tayvan’dan gelen haberlere göre HTC’nin firmayı terk etmemiş son üst düzey yetkililerinden Chialin Chang, istifasını teslim etti. Kendisi 2013-2017 yılları arasında firmanın CFO görevini de yapmıştı ve global ölçekte satış sorumlusuydu. 

Google’ın mobil telefon departmanını neredeyse tamamen satın almasının ardından görevi oldukça anlamsızlaşan yetkili, olmayan bir ekibe liderlik etmek istemedi ve batan HTC gemisinden atladı. Google, HTC’nin akıllı telefon bölümünü 1,1 milyar dolara satın almıştı. 

Firma resmi olarak akıllı telefon işinden çekildiğini açıklamadı, hatta yeni çift kameralı bir amiral gemisinin bile sözünü vermişti. HTC U12 olarak çıkması beklenen bu akıllı telefon, Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılmayacak ancak bu etkinlikten kısa bir süre sonra ortaya çıkarılması bekleniyor. Mobil departmanı liderinin istifası ve yerine herhangi bir çalışanın atanmayışı firmanın son akıllı telefonunun U12 olabileceğini gösteriyor. 

Akıllı telefon dünyasına zamanında yeni bir soluk katan ve bugün kullanılan cihazların her birinin dizaynını yakından uzaktan etkilemeyi başaran inovatif bir firma, HTC, umarız akıllı telefonlarını çıkarmaya devam eder. Bu telefonlarda kullanıcıların isteklerini dinlerse ve yeteri kadar reklam yaparsa kaliteli modellerinin herkes tarafından sevilerek kullanılacağından eminiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here